Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie odnosnie mandatow za #parkowanie od #sm w #warszawa. Stalem na zakazie przez 3 dni, w tym czasie nie bylo mnie w warszawie. Dostalem poczta 3 wezwania do wskazania kto kierowca byl #pdk. I teraz moje pytanie, bede musial zaplacic za 3 mandaty(3x100zl) czy pozwola zostanie tylko 1 mandat(100zl)? Przez telefon nie da sie nic dowiedziec, a do sm moge pojsc dopiero w piatek. Ma ktos moze z podobna sprawa doswiadczneie?

#strazmiejska #mandaty
  • 5
@kielonek: muszę zadać pytania:

1) ile czasu minęło od ujawnienia wykroczenia? tzn data pierwszego wezwania...

2) wezwania dostałeś na pocztę do domu, czy było też za szybę samochodu?

3) wszystkie wezwania zostały odebrane? jeśli nie to skąd wiesz, że od SM? zostały awiza czy coś?
@kielonek: a to spoko...

1) pytałem, bo na wystawienie mandatu mają tylko 30 dni, później sprawa idzie do sądu...

2) wezwania do domu to te "oficjalne", które mogą być dowodem w sądzie..

3) dwa wezwania dostarczone tj. odebrane - i gdy brakuje reakcji ze strony kierującego = również wniosek do sądu...

Teraz tak - jedno wykroczenie = jedna kara, nie mogą nałożyć trzech mandatów. To jest dobra wiadomość.

Druga wiadomość -
@kielonek: to u was trochę inaczej.. bo u nas wzywa się od razu właściciela jako obwinionego i albo jemu się proponuje mandat za wykroczenie, jeśli nie on to musi wskazać... w wawie widzę, że od razu chcą wskazania... no ale standardowo - 30dni, a później wniosek..