Wpis z mikrobloga

@SUQ-MADIQ: czy w hierarchii spawczy twoja robota jest wyzej od spawaczy takich np ram do aut terenowych (Landrover Highlander) pytam bo jak kiedys mieszkalem w Shropshire to tam byla fabryka ram do wyzej wymienionych i tez mieli takie egzaminy i tez im sprawdzali jakosc co chwile.
@SUQ-MADIQ Mam kolege ktory rzucil prace grafika. Byl pletwalem na jakims wysokim poziomie i spawania sie douczyl. Przeprowadzil sie do Southampton i zyje jak paczke w masle. Pracuje w porcie, glownie konserwacja instalacji (cokolwiek to znaczy) ma dyzury dwutygodniowe i miesiac urlopu. Ale w jego przypadku to pewnie chodzi o to ze najpierw jest swietnym nurkiem a dopiero potem spawaczem.
@#!$%@?: Ja nie dostaje nic, firma dostaje na rodzaj spoiny którą tylko ja mogę wykonać. Gdy zmienie robote to zaczynam zdawać wszystko od zera. To dobre i dla spawacza i dla zakładu bo - nie płacisz a firma zapobiega w ten sposób rotacji bo za bramą papiery tracą ważność.

Gdybym chciał dla siebie wyrobić te papiery to ok £1000 za jeden, kupa kasy no i szybko tracą ważność. Dzięki temu niewielu spawaczy