Wpis z mikrobloga

Mirki!

Slowem wstepu:

Tl;dr - na dole

rewitalizuje (odzyskuje) swoj garaz i warsztat. Sprzetam gromadzone przez dziesieciolecia narzedzia, materialy zlom itd..

Docelowo zrobie sam tam #mancave jakis. Teraz probuje poprostu ogarnac #balagan i miec miejsce na #motocykle #carboners i miejsce gdzie bedzie mozna posiedziec z kumplami zima i napic sie #wodka czy inny #alkohol

A wiadomo,ze na takie imprezy niezbedna jest dobra muza. Za wywieziony #zlom juz zarobilem dobrze ponad 2k #cebuladeals #januszebiznesu . Wiec mozna by po taniosci zaczac robic jakis soundsystem czy inny stem multimedialny, ktory mogblbym w przyszlosci rozbudowac.Radio jakies tam mam z USB, ale to gowno jest. Bo zawsze jest pomysl na jakas nute a jej akurat nie ma. Oczywiscie jest dostep do netu po wi-fi. Jak trzeba bedzie to kabel tez pociagniemy.

Pomozecie po taniosci?

Zalozenia:

- wygodny (!) streamining z telefonu. Na zasadzie, ktos tam chce cos puscic. Paruje urzadzenie przez BT/Wifi i gra.

- W przyszlosci mozliwosc podlaczenia ekranu LCD (mam 17 monitor) albo telewizora - mam nieuzywany LCD 42. Od razu pytanie: wytrzyma to wlanczanie przy niskich temperaturach? #elektronika

- Jak wygodnie streamowac video z telefonu na ekran LCD ?

Kupilem cos takiego kiedys:

http://www.aliexpress.com/item/Wifi-HDMI-DLNA-display-dongle-Stream-Contents-Audio-Video-Photo-on-Smartphone-to-TV-Big-Screen/1545958267.html

TV nie ma wifi,

ale gowno rwie polaczenie, dziala z opoznieniem i jest niewygodne niemozliwie. #takaprawda #oszukujo

Kiedys w erze pre#aliexpress bylo nawet znalezisko o takim pudelku co sie podpinalo do TV i robilo mirror ekranu i mozna bylo dzialac. Wie ktos jak to sie nazywalo? Moze zaproponwac cos zastepczego?

- Do streamowania muzyki chce uzyc tego:

http://www.aliexpress.com/item/Wireless-Bluetooth-V3-0-Stereo-Audio-Music-Reciver-Adapter-with-3-5mm-Output-for-Car-Audio/1936594793.html

mam nawet kupione , tylko nie bylo czasu przetestowac, bo nie mam nic z wejsciem IN na jacka.

- Moze pozniej dolozyc do tego stacjonarke albo kompa na adroidzie. Mozna by w miare wygodnie wyswietlac seriwsowki, manuale czy inne tuoriale z YT. Warto?

- Fajnie jakby byla obsluga multimediow z sieci / chmury. Mam u siebie w sieci dysk i odtwarzacz . Do tego troche i dokumentow muzy w chmurze (dropbox/ google )

Wstepny plan wyglada tak

1) tani odtwarzacz DVD z OLX - bedzie mozna ogladac filmy DVD /BR puscic film/muzyke z pendrive'a czy innych nosnikow

2a) Zestaw glownikow komputerowych jakis lepszych z OLX pod DVD

2b) Amplituner jakis uzywany z OLX i do tego glosniki z OLX albo moje Altusy - jesli znajde.

3) konwerter BT-> minijack do streamowania muzyki.

4) TV 42lg na scianie do tutoriali na YT, serwisowek itd..

5) monitor LCD 17 cali nad stolem warsztatowym j/w

6) jakies cudo co pozwolilo by streamowac filmy (a najlepiej tez wyswietlac np PDFa) ze smartfona na oba monitory - tu prosze o rade.

punkt 4) moze zastapie kiedys rzutnikiem. Ma ktos doswiadczenie z minirzutnikami z #aliexpress Np taki:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-802-portable-pico-led-mini-HDMI-video-game-projector-digital-pocket-home-cinema-projetor/1965184214.html - wspolpracuje to jakos z androidem?

Jakiekolwiek uwagi mile widziane.

Ma byc tanio , na uzywkach albo nowkach z Chin. Musze jeszcze zamienic cyganka na kominek i zrobic posadzke odpowiednia (ktos sie orientuje?)

Chyba,ze gdzies oplaca sie ewidentnie uzyc czegos innego to prosze o info.

Wolam kilku Mirkow co widze,ze orientuja sie w temacie:

@4r73k @mesjasz22 @stan_rzeczy @QoTheGreat @Caldo @majlo1985 @iyasiu

Tl;dr

Chce skompletowac jakis tani sprzet zeby wygodnie puszczac przez glosniki jakies normalne muze ze smartfona.
bigger - Mirki!



Slowem wstepu: 



Tl;dr - na dole



rewitalizuje (odzyskuje) swo...

źródło: comment_cWyLNcZD3oktJrjP9XJpU8amRbGbXP2j.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@QoTheGreat: Transferow nie bede potrzebowal. :) Full HD raczej nie bede strimoal tylko sobie zram wczesniej na pen'a. A takie pliki 1-3 Gb to lyka bez problemu. :)

@mesjasz22: Sam mam egreat'a w domu i jestem nim zachwycony. Jakis stary model , ale chodzi non stop od wielu lat (nie wylaczam go wole) i ogladalem prawie co wieczor cos na nim. Tez nie mam przekonania , bo jak
  • Odpowiedz