Wpis z mikrobloga

Mirki!

Slowem wstepu:

Tl;dr - na dole

rewitalizuje (odzyskuje) swoj garaz i warsztat. Sprzetam gromadzone przez dziesieciolecia narzedzia, materialy zlom itd..

Docelowo zrobie sam tam #mancave jakis. Teraz probuje poprostu ogarnac #balagan i miec miejsce na #motocykle #carboners i miejsce gdzie bedzie mozna posiedziec z kumplami zima i napic sie #wodka czy inny #alkohol

A wiadomo,ze na takie imprezy niezbedna jest dobra muza. Za wywieziony #zlom juz zarobilem dobrze ponad 2k #cebuladeals #januszebiznesu . Wiec mozna by po taniosci zaczac robic jakis soundsystem czy inny stem multimedialny, ktory mogblbym w przyszlosci rozbudowac.Radio jakies tam mam z USB, ale to gowno jest. Bo zawsze jest pomysl na jakas nute a jej akurat nie ma. Oczywiscie jest dostep do netu po wi-fi. Jak trzeba bedzie to kabel tez pociagniemy.

Pomozecie po taniosci?

Zalozenia:

- wygodny (!) streamining z telefonu. Na zasadzie, ktos tam chce cos puscic. Paruje urzadzenie przez BT/Wifi i gra.

- W przyszlosci mozliwosc podlaczenia ekranu LCD (mam 17 monitor) albo telewizora - mam nieuzywany LCD 42. Od razu pytanie: wytrzyma to wlanczanie przy niskich temperaturach? #elektronika

- Jak wygodnie streamowac video z telefonu na ekran LCD ?

Kupilem cos takiego kiedys:

http://www.aliexpress.com/item/Wifi-HDMI-DLNA-display-dongle-Stream-Contents-Audio-Video-Photo-on-Smartphone-to-TV-Big-Screen/1545958267.html

TV nie ma wifi,

ale gowno rwie polaczenie, dziala z opoznieniem i jest niewygodne niemozliwie. #takaprawda #oszukujo

Kiedys w erze pre#aliexpress bylo nawet znalezisko o takim pudelku co sie podpinalo do TV i robilo mirror ekranu i mozna bylo dzialac. Wie ktos jak to sie nazywalo? Moze zaproponwac cos zastepczego?

- Do streamowania muzyki chce uzyc tego:

http://www.aliexpress.com/item/Wireless-Bluetooth-V3-0-Stereo-Audio-Music-Reciver-Adapter-with-3-5mm-Output-for-Car-Audio/1936594793.html

mam nawet kupione , tylko nie bylo czasu przetestowac, bo nie mam nic z wejsciem IN na jacka.

- Moze pozniej dolozyc do tego stacjonarke albo kompa na adroidzie. Mozna by w miare wygodnie wyswietlac seriwsowki, manuale czy inne tuoriale z YT. Warto?

- Fajnie jakby byla obsluga multimediow z sieci / chmury. Mam u siebie w sieci dysk i odtwarzacz . Do tego troche i dokumentow muzy w chmurze (dropbox/ google )

Wstepny plan wyglada tak

1) tani odtwarzacz DVD z OLX - bedzie mozna ogladac filmy DVD /BR puscic film/muzyke z pendrive'a czy innych nosnikow

2a) Zestaw glownikow komputerowych jakis lepszych z OLX pod DVD

2b) Amplituner jakis uzywany z OLX i do tego glosniki z OLX albo moje Altusy - jesli znajde.

3) konwerter BT-> minijack do streamowania muzyki.

4) TV 42lg na scianie do tutoriali na YT, serwisowek itd..

5) monitor LCD 17 cali nad stolem warsztatowym j/w

6) jakies cudo co pozwolilo by streamowac filmy (a najlepiej tez wyswietlac np PDFa) ze smartfona na oba monitory - tu prosze o rade.

punkt 4) moze zastapie kiedys rzutnikiem. Ma ktos doswiadczenie z minirzutnikami z #aliexpress Np taki:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-802-portable-pico-led-mini-HDMI-video-game-projector-digital-pocket-home-cinema-projetor/1965184214.html - wspolpracuje to jakos z androidem?

Jakiekolwiek uwagi mile widziane.

Ma byc tanio , na uzywkach albo nowkach z Chin. Musze jeszcze zamienic cyganka na kominek i zrobic posadzke odpowiednia (ktos sie orientuje?)

Chyba,ze gdzies oplaca sie ewidentnie uzyc czegos innego to prosze o info.

Wolam kilku Mirkow co widze,ze orientuja sie w temacie:

@4r73k @mesjasz22 @stan_rzeczy @QoTheGreat @Caldo @majlo1985 @iyasiu

Tl;dr

Chce skompletowac jakis tani sprzet zeby wygodnie puszczac przez glosniki jakies normalne muze ze smartfona.
bigger - Mirki!



Slowem wstepu: 



Tl;dr - na dole



rewitalizuje (odzyskuje) swo...

źródło: comment_cWyLNcZD3oktJrjP9XJpU8amRbGbXP2j.jpg

Pobierz
  • 24
@kurvvawszystkozajete: Jakies foty bede robil, ale to nie bedzie nic spektakularnego (narazie przynajmniej). Kupilismy stara chalupe i nie ma specjalnie kasy na ektrawagancje. Zona by mnie ze skory obdarla. No i auto ma priorytet. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jak prace beda sie posuwac w maire normalnie to bede wrzucal na bierzaco. A jak nie to porcjami. Foty w kazdym razie robie powoli.

Jakbys chcial cos dodac
ja bym zrobił to tak:

1) olać stacjonarny odtwarzacz dvd / ew. jako baza bluray z ikei (ok 399pln) z 2 glosnikami lub subwooferem

2) głośniki - logi z-5500 jeśli 5.1 lub z-2300 jeśli 2.1 . Jak poszukasz wyrwiesz za ok 700/400pln. Inne komputerowe sobie odpuść.

ew. szukaj ampli kody z dekoderami i podłogowymi 5.1 (do 1k powinno coś być).

3) konwerter odpuść, jako bazę proponuję nettopa z openelec (XBMC) - do
@mesjasz22:

Dzieki za odpowiedz.

Punkt 1) i 2) jasny

Mam watpliwosci co do 3).

Pytania.

Co to nettop z openelec?

W jaki sposob programowo streamowalbys muzyke/video? Jak sie steruje przez tablet/komorke? Jakis wygodny odtwaracz na smartfona?

Idea fajna, bo nawet nie wiedzialem ,ze cos takiego istnieje.

No i czy mozna to zastapic zwyklym kompem? Bo miejca mi nie brak. Stacjonarek tez kilka mam w robocie nieuzywanych
@bigger: przy xbmc wiele zależy od karty graficznej - jak nie jest odpowiednio "wspierająca wspomagająca dekodowanie" to trzeba to robić na procesorze, a jak chcesz jakieś lepsze mkv 1080p oglądać to procesora trochę trzeba.

Mi działa znakomicie na 2rdzeniowym atomie 1.4GHz z kartą graficzną nvidia ion (zotac z-box taki mały nettopik) 2GB ramu. Pod windowsem na tym kompie - nic nie było w stanie płynnie odtwarzać 1080p filmów (zwłaszcza o większym
via Android
  • 0
@hrumque: wpadłem juz z rynku procesorów. Ramu i innych hardwareow. :-(

Ile by więc trzeba minimalnie dać za stacjonarke / nettopa, który to udzwignie?

Link jakiś?
Napiszę tak jak ja bym to zrobił. Dźwięk 5.1 jest dla mnie obowiązkiem, bez niego oglądanie filmów jest płytkie. Dużo szukałem tanich amplitunerów 5.1 na olx czy allegro ale wszystkie albo nie miały hdmi albo opticala IN. Najtańszym i w sumie bdb wyborem z nowych sprzętów okazał się Onkyo TX-NR525.

Amplituner posiada uniwersalny pilot. Możesz nim sterować inne urządzenia: plazma, rzutnik. Lista jest długa. Jest to mega wygodne.

Do amplitunera obowiązkowo podłączasz
Co to nettop z openelec?


W jaki sposob programowo streamowalbys muzyke/video? Jak sie steruje przez tablet/komorke? Jakis wygodny odtwaracz na smartfona?

Idea fajna, bo nawet nie wiedzialem ,ze cos takiego istnieje.


No i czy mozna to zastapic zwyklym kompem? Bo miejca mi nie brak. Stacjonarek tez kilka mam w robocie nieuzywanych

@bigger: nettop to taki mały/mikro komputerek. Nie bawiłbym się już w składanie na ITX, bo można wyrwać tanio niezłe używki
@bigger: Ja rozplanowałbym to tak:

1. Baza to laptop

Nie bawiłbym się w jakieś dvd, odtwarzacze, nettopy, netboki, atomy i xbmc. Nie kręci mnie dublowanie urządzeń i kolekcjonowanie skrzynek. Ja stawiałbym na osobisty laptop i to taki który ma złącze na stacje dokującą. Laptopa i tak pewnie masz, korzystasz z niego na co dzień, zadbaj o to by był jak najlepszy. Wymień go na coś porządnego hp elitebook lub dell latitude/precision.
@mesjasz22: ło! Otworzyles mi oczy. Tak faktycznie bedzie chyba najlepiej. Z tego co widze to streaming mp3 z telefonu normalnie dostepny na "pilocie"

Pozwole sobie odezwac sie jak przyjdzie do wbierania konkretu. Sugerujesz openelec czy xbmc na windzie? Pytam, bo bedzie mi winda tez potrzebna - otwieranie niektorych projektow pdfy , arkusze kalkulacyjne etc..

@iyasiu: To tak naprawde byl moj pierwszy pomysl. Ale to nie zda egzaminu.W sensie jeden komputer.
@bigger: Nie jestem zwolennikiem XBMC jest trudny w pierwszej konfiguracji. Można w nim ustawić kanały online z filmami ale często nie działają. Filmy są usuwane, dużo się zmienia a my klikamy i poza errorem nic nie leci. Takie jest moje odczucie, może coś się ostatnio zmieniło i są na to dobre rozwiązania. W sumie nic to nie kosztuje, możesz spróbować.

Ten lepszy amplitunerek co wcześniej wspominałem streemuje muzykę z komputera przez
@QoTheGreat: Trudny? Bo ja slaby raczej jestem z tego. Przechodzilem to z Egreat'em , zrobilem raz i juz wiecej niechce. Chociaz ze sprzetu jestem zajebiscie zadowolony . Od wielu, wielu lat dziala swietnie.

To onkyo drogie troche. Znaczy do domu bym bral, ale pamietaj,ze mowimy tu o garazu/warsztacie. ;-)
Dodam jeszcze że możesz mieć problemy z transferem. Filmy w dobrej jakości potrzebują dobrego łącza. U siebie zmieniłem karty wifi na 300Mb/s - miałem problemy z stremowaniem filmów w FHD.

300Mb/s to transfer rzeczywisty w wifi około 30MB/s.

Starsze routery dają w porywach 8MB/s a sam film potrafi wysyłać się z prędkością kilku megabajtów.
@bigger: odpuść sobie zabawki na androidzie. może i są tanie, ale jakoś nie mam przekonania do tego. mialem kiedyś taki player, czym prędzej sprzedałem. egreata zamontowałem teściowi, działa do dziś, ale do xbmc nie ma startu.

co do transferu - nie mam z tym problemu, bo puszczam wszystko z NAS po gbit LAN. Jednakże robiłem testy i na wifi klasy G (54gbps) nie zaobserwowałem problemów z transferem. Muszę zaznaczyć, że nie