Wpis z mikrobloga

Przewierciłem sobie monetę pięciozłotową, specjalnie po to by zawiesić ją sobie na łańcuszku na szyi, na znak mojego bogactwa i by paradować tak wokół ludzi - pokazując im dobitnie jak wielkimi są biedakami... A kiedy jej akurat na sobie nie noszę, trzymam w pięknym czerwonym pudełeczku.

Bunch - Przewierciłem sobie monetę pięciozłotową, specjalnie po to by zawiesić ją sob...

źródło: comment_N3CbbmJBdxTs7pEnwrEmkoiqJL4JKYEJ.jpg

Pobierz
  • 39
Kto umyślnie niszczy, uszkadza, usuwa lub w inny sposób czyni bezskutecznymi znaki umieszczone przez organ państwowy w celu stwierdzenia tożsamości przedmiotu, zamknięcia go lub poddania rozporządzeniu władzy, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.


@stoprocent: Przeczytaj to jeszcze raz, tym razem uważnie i postaraj się zrozumieć. Wywiercenie małej dziurki nie podchodzi pod ten paragraf.
@stoprocent:

@Herlequin: nie ma paragrafu na niszczenie pieniędzy. Mocno swego czasu weryfikowałem temat (przy okazji afery ze sprzedawaniem 1gr na złom) , mam gdzieś opinię z NBP to potwierdzającą. W paragrafie który przytoczyłeś rozbija się to o to, że godło na monecie nie jest umieszczone w celu stwierdzenia tożsamości przedmiotu (jak np banderola), albo wg innej interpretacji w ogóle nie jest znakiem państwowym, tak jak nie jest nim w sensie
hehe bogacz z 5 pln, #!$%@? jebne zaraz ze smiechu. moje dzieciaki (8 i 10 lat) co dzien dostaja 5 pln do szkoły na jakies łakocie czy to znaczy ze jestem w hoooj bogaty.