Wpis z mikrobloga

Właśnie upłynął czas na przesyłanie odpowiedzi do krzyżówki nr 1 w Ocznym tygodniku hetmańskim. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie!

Poniżej możecie zobaczyć poprawnie wypełniony diagram:

http://i.imgur.com/IxiBGdY.png

Dostaliśmy odpowiedzi od 7 uczestników i wszyscy mogą się pochwalić w pełni poprawnymi rozwiązaniami, a więc aktualny ranking wygląda następująco:

1. @John_Finn, @k0rn1k, @brak_nicku, @koozkie, @manimalia, @akurczak, @aigimig - 5 pktów

Gratulujemy i zachęcamy do rozwiązywania kolejnych diagramów! Kolejny już w najbliższą środę o 20:30.

Z tego miejsca chcielibyśmy was poprosić o wyrażenie opinii o krzyżówkach i organizacji Ocznego tygodnika. Jak oceniacie poziom trudności krzyżówek? Co sprawia największą trudność? Czy uważacie, że osoba, która przyśle rozwiązanie jako pierwsza powinna dostać dodatkowy punkt?

Podzielcie się proszę z nami wszystkimi przemyśleniami jakie macie (prosimy o to również te osoby, które nie podsyłały nam rozwiązań), bo tylko dzięki waszej informacji zwrotnej, Oczny tygodnik może stawać się coraz lepszy :)

#ocznytygodnikhetmanski #oth1
  • 16
@almafater: Skoro wszyscy odpowiedzieli bezbłędnie, to pytania muszą być trudniejsze ;) Chociaż łatwiejsze zadania przyciągną z kolei więcej uczestników... Oczywiście dodatkowy punkt za pierwszą odpowiedź może być dodatkową motywacją, ja jestem za.
@almafater: moim zdaniem pytania są ok. ewentualnie mogłyby być trochę trudniejsze ale nie idźmy w stronę 'naciąganych' definicji. co do dodatkowego punktu to jestem przeciw. Zwykle jak się rozwiązuje krzyżówki papierowe to ten kto pierwszy nadeśle rozwiązanie nie wygrywa dodatkowej nagrody tylko zwycięzców losuje się spośród wszystkich. Albo jest czas na rozwiązanie zadania albo konkurs szybkości (im szybciej tym więcej punktów).
@k0rn1k: @aigimig: Dzięki za opinie, choć trochę sprzeczne ;) Nasza motywacja była właśnie taka jak pisze @aigimig - nie każdy ma czas żeby w środę na szybko robić diagram, dlatego nie przyznawaliśmy profitów za szybkość rozwiązania, tylko za jego jakość. Gdyby jednak więcej osób wyraziło takie zdanie, że chce dodatkowych punktów, to bylibyśmy skłonni to wprowadzić.

@spojrz: Dopiero teraz zauważyłem, że masz znów to bordo ;-)
@spojrz: dla mnie np. 'Padło mi płaczące echo' i 'Fuks zup rybnych jest zwykle biały' są trochę naciągane. Tzn. wydaje mi się, że rozumiem zamysł ale osobiście wolałbym mniej takich haseł a więcej np. takich jak 'Achtung! Bez serca ten pomylony Tomek' czy 'Wagon na wstecznym u kapitana w spodniach'. Zdaje sobie sprawę, że to nie jest łatwe ale określenia, które łączą się w sensowne (nawet żartobliwe) zdanie są dużo ciekawsze
@almafater: pierwszą krzyżówkę cyklu rozwiązałem bardzo szybko, a zatem była dla mnie łatwa. Nie szukałbym na siłę utrudniania określeń bo w przyszłości wystarczy, że trafi się na 1 słowo, które sprawi duże problemy i trudno będzie wysłać pełne rozwiązanie. Jeśli przez kilka tygodni wszyscy będą nadsyłać pełne rozwiązania, to wtedy będzie można zwiększyć poziom trudności, ale niekoniecznie musi to oznaczać zamieszczanie trudniejszych definicji.
@spojrz: Inna opcja też jest taka, że łatwo było zacząć, bo dość dużo ujawniliśmy. Gdybyśmy zostali przy początkowym ustaleniu, żeby ujawnić tylko litery "G" (która w diagramie pojawia się dwa razy) na pewno byłoby trudniej.
@almafater: W kwestii poziomu trudności miałem już okazję się wypowiedzieć, natomiast dodam, że jestem raczej przeciwny punktowaniu szybkości rozwiązania, bo pozbawilibyście mnie szans - większość śród mam szczelnie wypełnioną ;)

Zgadzam się, że "skondensowanie" diagramu uprościło krzyżówkę, ale z drugiej strony jest wizualnie przyjemniejsza i ma wygodniejszą formę do druku. Dodam jeszcze, że mnie bardzo odpowiada forma jolki.
@almafater: @spojrz: tak mnie naszło teraz pytanko z nudów: skoro czas odpowiedzi się nie liczy i ma się ukazywać 1 krzyżówka w tygodniu, której rozwiązanie można nadsyłać do niedzieli, to co stoi na przeszkodzie, żeby zamieszczać ją w poniedziałek, a nie w środę? Moim zdaniem takie rozwiązanie ma same zalety - więcej czasu dla początkujących, nie ma przerwy między kolejnymi zadaniami - a dla Was to chyba ta sama robota
@spojrz: właśnie problem w tym, że nie wiem, na czmy to "wolne" miałoby polegać. Moim zdaniem wydłużając czas nadsyłania rozwiązań robicie sobie więcej "wolnego". Krzyżówka i tak musi być gotowa, a ilość rozwiązań raczej dramatycznie nie wzrośnie, więc moim zdaniem tak powinno być lepiej dla wszystkich