Wpis z mikrobloga

@rss: Wiesz, on dostaje w tym momencie purine, ale chciałem zmienić karmę na tego BBC bo więcej osób mówi że jest spoko. A ja widzę że z tą puriną ma problem i walczy, jako że mi się kończy purina i muszę awaryjnie coś kupić to kupuje mu dziś whiskasa dla małych kociąt. A BBC zamówię z neta. Prawdopodobnie tego podwójnie paczkowanego. I niech sobie spokojnie przyjdzie. :P

to kupuje mu dziś whiskasa dla małych kociąt


@Nerax123: nie! Whiskas jest szkodliwy dla jeży ponoć, widziałem ostrzeżenia przed tym na stronach kilku różnych hodowli.
@Nerax123: fragment wpisu ze strony Fundacji Igliwiak dot. Whiskasa:

Uprzedzając pytania "dlaczego?", wyjaśniam w skrócie. PO PIERWSZE - zawiera tak agresywne smakowo-zapachowe substancje uzależniające, że często jeż potem nie może się przestawić na właściwe pożywienie, co niejednokrotnie prowadzi do zagłodzenia się na śmierć. Z kolei dalsze żywienie whiskasem też prowadzi do śmierci, gdyż – PO DRUGIE - już po kilku tygodniach whiskas niszczy zęby jeża a rozwijające się na psujących się
@Nerax123: możesz kupić innego Royala - różnica jest w zasadzie taka, że Baby Cat ma więcej właściwości odżywczych (przeznaczony jest dla zwierzaków, które są młode i intensywnie rosną). :)
@Nerax123: powinna wystarczyć, ale widzę, że też jest wysokoodżywcza, więc uważaj, aby jeża nie utuczyć zbytnio. To straszne żarłoki. :D
@rss: Wiem mój wpierdziela jak wariat, specjalnie już mu nie za dużą miskę wcisnąłem do klatki bo jak miał większą to pochłaniał na zasadzie ile wsypałem tyle znikało :P Wiesz kupie tą karmę, w małej ilości tylko przejściowo a w poniedziałek zamówię z neta tą BBC.

specjalnie już mu nie za dużą miskę wcisnąłem do klatki bo jak miał większą to pochłaniał na zasadzie ile wsypałem tyle znikało :P


Dawaj dziennie nie więcej, niż 1,5 - 2 łyżki stołowe karmy.

Szkoda że jeżowi nie można zrobić obiadu :<


@Nerax123: no jak to nie? Oczywiście, że można! Mój np. wcina z radością gotowanego kurczaka, ostatnio zaczął też wciągać marchewkę. Dobrze urozmaicać dietę, na plus mu wyjdzie.
@rss: Ale to akurat wiem :D Mój je ziemniaki gotowane :P ale wiesz schabowego raczej by nie zjadł :P Wyszedłem z pracy i poszedłem kupić purine którą wciąga aktualnie, zamówię z neta RC, jak będę w domu.