Wpis z mikrobloga

@kobiaszu: tak poza tematem lekko - ale czemu allegro, a nie coś nowocześniejszego? jakiś konkretny powód / specyficzne zadanie do wykonania, czy tak sobie?

i w temacie - a dobre liby podpinasz? jak masz podpięty kompilator GCC to liby .a (a nie .lib dla msvc) i 32/64 bit to też różnica.
@PsichiX: jakieś 4 lata temu używałem go do projektu na informatykę w studbazie i pamiętam, że bardzo przyjemnie mi się w niej pisało. Teraz buduję małego, zdalnie sterowanego robota i chciałbym wizualizować sobie obraz z kamerki, parametry, jakaś prosta mapa. No i dość prozaiczna rzecz - łatwo da się wyeliminować przerwę po pierwszym znaku, w momencie wciśnięcia jakiegoś klawisza dłużej. No i wydaje mi się, że jest to dość szybka biblioteka.
@Pruderyjny: Zdecydowanie najlepiej pisze mi się w miksie C i C++. Próbowałem bawić się w C# ale strasznie zniechęca mnie ta obiektowość, nad którą nie da się do końca zapanować. 3/4 czasu spędzałem w dokumentacji, żeby dowiedzieć się co skąd się bierze, po prostu nie czułem do końca sprzętu.
@Pruderyjny: dobrym pomysłem było zaproponowanie c#, złym java bo to zabytek remontowany niczym autostrady w polsce. za to za ostatnie zdanie raczyłbyś mi zezwolić wyśmiać :* jak wspomniałem - specyficzne zadania wymagają specyficznych języków i o ile prędkość c++ nie jest wymagana do aplikacji UI, o tyle w aplikacjach przetwarzania/symulacji real-time to już nie próbowałbym brać nic innego.
@Pruderyjny: 1. bo spec-developerów jest więcej, co szczycą się pisać w javie, a to team leadzi decydują o technologii dużych projektów w korpo.

Na kartach graficznych się pisze i w c++. najwyraźniej prościej jest to ogarnąć funkcyjnymi (i tak kalkulacje dokonuje GPU, więc potrzeba jest ot warstwa komunikacji z nią - co innego jak bys chciał wszytko na cpu liczyć to wątpie byś ich użył - ponawiam - specyfika języka do
@kobiaszu: pradon, my sie z @Pruderyjny znamy i takie "gównoburze" to wyłącznie hermetyczne żarty - no stress.

A co do allegro - nadal pewnyś iż odpowiednich bibliotek uzywasz? pokaż źródła skąd czerpałeś info o podpinaniu allegro jak i skąd i jaką wersję samego allegro masz :)