Wpis z mikrobloga

Mówicie co chcecie ale #szczecin w przeciągu ~ 10 lat będzie jednym z najładniejszych miast w Polsce. Jestem realistą i wiem że #krakow nie wyprzedzimy bo tam za dużo kasy było i jest ładowane w stosunku do Szczecina, ale resztę miast spokojnie.

Praktycznie od 2006 kiedy władzę objął Krzystek, nasze miasto tak #!$%@?ło do przodu, że masakra.

- Szybki tramwaj - Którego budowę i plany zaczęli już w latach 70 - tych

- Bulwary nadodrzańskie - które stały się wizytówką szczecina

- Przyciągnięcie dużych firm do szczecina dzięki biurowcom Oxygen, Brama Portowa I i II

- Praktycznie cała modernizacja ulicy i infrastruktury od Bramy Portowej do Ronda Giedroycia (zobaczcie sobie jak to przed 2006 wyglądało)

- Filharmonia Szczecińska - Która znalazła się w gronie 25 wybitnych obiektów zrealizowanych w Polsce.

- Przebudowa infrastruktury na Niebuszewie (Duńska, Arkońska, Wkrzańska)

- Obwodnica ( szacun)

- Przebudowa Struga (Wielki Props za to!)

- Hala widowiskowo sportowa+skate park przy niej

- Odnowiona Arkona

- Muzeum Przełomów

Te wszystkie w/w inwestycje spokojnie możemy liczyć w miliardach złotych. A do tego trzeba doliczyć praktycznie drugie tyle w małych inwestycjach jak modernizację kamienic i ulic.

Więc jak widzę wpisy w których ludzie narzekają jak to Szczecin jest daleko za innymi to śmiecham pod nosem. Ludziska my zaczęliśmy się rozwijać dopiero od kilku lat, tak! kilka lat i zrobiliśmy coś co inne miasta robią w kilkanaście a nawet kilkadziesiąt.

I tu wielkie propsy dla Krzystka. nie tylko dlatego że odszedł z PO i utarł im nosa. Ale za to, że potrafił współdziałać w sejmiku zarówno z SLD jak i PiS na rzecz lepszego Szczecina.

I wielki #!$%@? w dupę PO za to, że blokowali/blokują wszelakie głosowania związane z rozwojem szczecina argumentując "Bo Krzystek" albo populistyczne zagrywki pokroju "lepiej tą kasę przeznaczyć dla biednych" Otóż Piotruś jak i reszta Szczecina ma głęboko w dupie rozgrywki partyjne, dla nas liczy się rozwój i dlatego w przeciągu ~ 10 lat wygryziemy resztę #polska

I nie piszę tego jako jakiś działacz partyjny ale jako realista (jak wspominałem wyżej) raz w życiu głosowałem za #platformaobywatelska żeby po tym raz w życiu zbierać podpisy pod listami pod #knp (wtedy jeszcze chyba #wip) I w obydwu przypadkach dostałem oprócz czegoś konkretnego dawkę #!$%@? o niczym. Czyli " PO jest najlepsze" vs " Tylko #jkm i wolny rynek one one!11"

Ja jednak wybieram rozwój i realne działanie, od partyjnego #!$%@?.

#mowiejakjest #polityka
  • 79
  • Odpowiedz
Mówicie co chcecie ale #szczecin w przeciągu ~ 10 lat będzie jednym z najładniejszych miast w Polsce


Nie znam zupełnie sytuacji Szczecina ale ludzie z Łodzi mówią podobnie i trochę kisnę jak ich czytam ;).

I czy Kraków jest na szczycie? Zależy na co i jak patrzeć ale miasta jak Gdańsk czy Wrocław również są piękne - mniej czy bardziej to już sprawa indywidualna.

@
  • Odpowiedz
@CreativePL:

Co ma rozwój Szczecina do programu KNP?

Innymi słowy, masa Polaków żyje z dochodami na granicy minimum egzystencji, ale za to mamy "szybki tramwaj" w Szczecinie ? :)
  • Odpowiedz
@CreativePL: Inwestycje dobre, ale chyba ludzie woleliby coś takiego. Dopiero w dalszej kolejności Filharmonie i halę za ~400-500 mln zł. Jestem wyborcą knp, ale mam wątpliwości co do planu Oleszczuka w dzisiejszej Polsce. Samorządowo nie da się wszystkiego zmienić niestety.
fanatic - @CreativePL: Inwestycje dobre, ale chyba ludzie woleliby coś takiego. Dopie...
  • Odpowiedz
@CreativePL:

A z czego i kosztem czego, są budowane te szybkie tramwaje i inne bajery?

Oprócz dziesiątek miliardów kredytów, na które zadłużają się samorządy, są to właśnie podatki od tych najbiedniejszych, albo wysokie koszty pracy które zmuszają tych najbiedniejszych do wegetacji.
  • Odpowiedz
@CreativePL: Ta liczba inwestycji w zasadzie o niczym nie świadczy, można na pewno przypisać to działaniom Krzystka, ale miasto też ma swoje koniunktury, byliśmy w tyle względem innych miast jeżeli chodzi o inwestycje miejskie- NA KREDYT. Teraz zadłużenie Szczecina osiągnęło tyle co innych miast- 60% limit rocznych dochodów, nie możemy oczekiwać zatem, że ta passa inwestycyjna będzie trwała jeszcze dłużej. Teraz możemy liczyć jedynie na prywatnych inwestorów. Myślę, że to
  • Odpowiedz
@abcde: Czy filharmonia, hala widowiskowa, skatepark itp to są drogi i inwestycje w rozwój ?

To są typowe inwestycje żeby plebs się cieszył i głosował odpowiednio w wyborach.
  • Odpowiedz
@erbo: Rzeczywiście bez sensu, po co miastu wojewódzkiemu takie rzeczy, przecież muzykę można sobie z youtuba odpalić a nie do filharmonii chodzić. A inne wydarzenia kulturalne to w remizie.

Skatepark też nie potrzebny, przecież gówniarze mogą w bramach przesiadywać a nie jakieś fanaberie
  • Odpowiedz
@erbo:

To są typowe inwestycje żeby plebs się cieszył i głosował odpowiednio w wyborach.


Jeden z najgłupszych komentarzy, jakie przeczytałem pod tym tagiem. Nawet nie będę tłumaczył, dlaczego.

  • Odpowiedz
@abcde: Tak tak, ludzie co żyją na granicy egzystencji będą sobie chodzić do filharmonii, a ich dzieciaki do skateparku, no skisłem z twojej głupoty xD
  • Odpowiedz
@erbo: Tylko ty piszesz tutaj jakieś głupoty pokroju "nie budować niczego bo ludzie biedni są."

Czy jak by nie powstała fiharmonia to problem ubóstwa by zniknął wg ciebie?
  • Odpowiedz
@erbo: To, ja sam nie pójdę do filharmonii bo te eventy mnie po prostu nie interesują tak jak większości szczecinian za których pieniądze została zbudowana.

  • Odpowiedz
@erbo: A ja kisnę z ciebie.

Jak ktoś jest skrajnie ubogi i mu się nie podoba to niech wyjedzie w miasta albo z kraju. Ale to że komuś się w życiu nie udało nie jest powodem żeby takie inwestycje miały nie powstawać. Bo wyobraź sobie że są w Szczecinie osoby które chcą chodzić do filharmonii. A to że ktoś jest na to za biedny to nie mój problem
  • Odpowiedz