Wpis z mikrobloga

(kolejny odcinek, całość znajduje się pod tagiem: #sciencefictionrene102 )

Seria eksplozji nuklearnych, którymi skończyła się wojna sprawiała, że Ziemię pokryła warstwa pyłu, który skutecznie blokował dostęp światła oraz uniemożliwił dawne życie, musiało się ono skryć pod ziemią, w dawnych bazach wojskowych, przy których często znajdowały się parki biotechnologiczne. Szybko przekształcono je w sztuczne hodowle genetycznie zmodyfikowanych roślin. Zmiany DNA pozwoliły na szybszy zbiór plonów i mniejsze wymagania dotyczące światła, jednak wciąż kluczowym elementem pozostawało dostarczenie światła dla plantacji. Było ono wytwarzane w elektrowni, która była sercem i jednocześnie najbardziej strzeżonym miejscem.

Połączenie bezpieczeństwa i dyskrecji sprawiało, że wszystkie strategiczne decyzje dotyczące bazy były podejmowane w małym pomieszczeniu na terenie elektrowni, dawniej była to łaźnia dla pracowników, dziś prócz zwisających pryszniców znajdował się tam jeszcze mały stolik i dwa krzesła. Dyskrecję zwiększał wszechobecny hałas wydobywający się z agregatów. Klucz do tego pomieszczenia miał tylko generał Rene Pompidou, szef bazy i jego zastępca oraz kilku najbardziej wpływowych przedsiębiorców, którzy działali na terenie jednostki sprzedając żywność, wodę, ubrania i narkotyki.

Tego dnia w pokoju spotkali Rene i szef bazy.

- Muszę wam coś bardzo ważnego zakomunikować - pewnym głosem odparł generał

- Co? Masz już te wyniki? Ludzie się niecierpliwią, ciągle nasikają mnie żeby uspokoić ludzi.. Dawaj co masz, nie mam czasu.. - niecierpliwił się szef bazy nerwowo popijając kawę

- Tak, tak, zaraz je wyciągnę, mam je tu przygotowane..

W jednej chwili szef sztabu zsunął się z krzesła. Bez żadnych emocji, Rene podszedł do niego, kucnął i wyszeptał mu do ucha: kawa była zatruta, musiałem to zrobić, nie miałem wyboru.

Generał umył kubek pod prysznicem, a swoją chusteczką wytarł pianę, po tym wszystkim otworzył drzwi i krzyknął udawanym, lecz przekonującym głosem "medyka! to chyba zawał!". Kilkanaście minut później, przybyły lekarz stwierdził zgon.

Zgodnie z procedurami, generał został tymczasowo szefem całej bazy.

#literatura #ksiazki #scifi #fantastyka

#sciencefictionrene102
  • 1