Wpis z mikrobloga

#franekcontent #4konserwy #4kuce #neuropa #pkb #ekonomia

przypominam tylko o degeneracji PKB przez zadłużanie się sektora publicznego.

Rząd planuje prawie 50 mld deficytu w przyszłym roku czyli sztuczne zawyżenie PKB o 50 mld (czyli o prawie 3%), dodatkowo wliczamy prostytucję i narkotyki bo ZIELONA WYSPA musi być.

Budować na kredyt każdy potrafi, udowodnił to Gierek, skutki jakie były (jak mu przestali pożyczać) to każdy wie.

Przy okazji rząd udowadnia, że jest bardzo, bardzo pro-unijny!

Składkę do Unii Polska wylicza się bowiem jako suma składowych:

- przychodów z #vat (zdaje się 15%) toteż nie dziwi to, że rząd nie obniża VAT.

- jakiś tam procent od #pnb (czyli dokładnie ta sama bajka co ze sztucznym zawyżaniem PKB).

#lewackalogika, zawyżaj wskaźniki ekonomiczne na siłę, rób propagandę sukcesu, płać wyższą składkę do UE!

Polska europejską oazą hiper dobrobytu!
  • 14
@franekfm: No właśnie widzi a Ty się nie wstydzisz.

"czynniki wpływające na dług SP/PKB" masz napisane i jeśli ten iloraz maleje (wg punktu 4), to znaczy, że mianownik się zwiększa a nie maleje.
i jeśli ten iloraz maleje (wg punktu 4), to znaczy, że mianownik się zwiększa a nie maleje.


@nikifor: u kogo Ty się matematyki uczyłeś, u Rostowskiego?

a może maleje po prostu licznik rośnie proporcjonalnie mniej, bo licznik tutaj nie jest stałą!

Poza tym k...a co ma BEZPOŚREDNIO iloraz SP/PKB do nominalnej dynamiki wzrostu?

Poza jakkolwiek nie licząc to za rządów PO mamy trend boczny czyli #!$%@? ale stabilnie!!!

Albo też inaczej
Pobierz franekfm - > i jeśli ten iloraz maleje (wg punktu 4), to znaczy, że mianownik się zwi...
źródło: comment_l3enQ3zp1sOP5H6COBuzQovRq8y38hnv.jpg
@franekfm: Znowu wklejasz te statystyki i przekręcasz ich znaczenie mimo tłumaczeń.

Tabela przedstawia CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA ZMIANE RELACJI PKB DO DŁUGU i zaznaczony na czerwono wiersz pokazuje wartości WPŁYWU nominalnego pkb na relacje długu do PKB i jest to jak widać wpływ ujemny. Nie wiem czy nie mozesz teg ozrozumieć czy celowo wprowadzasz w błąd by coś udowodnić?
@Epoche: patrz jedno piętro wyżej i wskaż mi gdzie wrzuciłem statystykę, którą sam przed chwilą zrobiłem na szybko w EXCELU?

No ale cóż, jak nie chce Ci się zrozumieć problem to z łaski swojej daruj sobie wypowiedzi "znowu Ty"
@franekfm: serio, weź to przeanalizuj.

Dług SP/PKB = 50,6% (w2011) oraz 49,6% (w 2010)

Czyli zmiana relacji to 1%

A ten 1% składa się z (plus minus 0,1% - błąd zaokrąglenia zapewne):

1,8% potrzeby pożyczkowe

2,1% zmiany inne

0,7% zmiany pozostałego długu SP

-3,5% nominalny wzrost PKB

Sprawdźcie inne kolumny. PKB rośnie => stosunek długu SP/PKB maleje (nie tylko u Rostowskiego)

Nawet Epoche to ogarnia ;)
@nikifor: a co to ma wspólnego z drugą tabelką, którą wrzuciłem?

PKB rośnie => stosunek długu SP/PKB maleje


Poza tym lewackie założenie, że dług publiczny jest stała wartością. Weź się nie ośmieszaj. Dług publiczny nie jest stałą wartością!!!

Dziwię się, że takie bystre umysły nie rozumieją, że dług w przyszłym roku nie będzie taki jak w tym roku!

Ja o dynamice a Ty w kosmosie, fajnie, że rozumiesz jak jest wyliczana
Poza tym lewackie założenie, że dług publiczny jest stała wartością. Weź się nie ośmieszaj. Dług publiczny nie jest stałą wartością!!! Dziwię się, że takie bystre umysły nie rozumieją, że dług w przyszłym roku nie będzie taki jak w tym roku!


@franekfm: litości! Przecież zmiana długu uwzględniona jest w poz. 1.!

Wybacz, ale kiepski ze mnie pedagog, poddaję się, pozostaniesz nieoświecony.
@nikifor: a jak Twoje wypociny mają się do tego?

po raz 3-ci pytam.

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_l3enQ3zp1sOP5H6COBuzQovRq8y38hnv.jpg

Nijak, oczywiście NOMINALNY jest jak najbardziej właściwy, jedziemy w dół a nie w górę!

Twoje tłumaczenia, stanu rzeczy są od kant kuli rozbić.

Jakby był taki dobrobyt to by ludzie nie narzekali, że z roku na rok jest coraz gorzej i nie było by tak, że każdy tylko patrzy jak z tego kraju wyjechać. To, że nie