Wpis z mikrobloga

A dzisiaj w ramach ciekawostek Iron Maiden

*Raz cały koncert zaśpiewał Steve Harris. Było to krótko po poznaniu wieloletniego menadżera Roda Smallwooda. Harris zastąpił Paula Di'Anno, gdy ten został aresztowany za posiadanie noża; źródło.

*Bruce Dickinson oraz Nicko McBrain są wykwalifikowanymi pilotami; źródło.

*Podczas prac do albumu "Number of the Beast" doszło do nietypowego incydentu. Samochód producenta (Marina Britcha) zderzył się z vanem pełnym zakonnic. Britch musiał za szkody zapłacić 666 funtów; źródło.

*W 1984 roku Iron Maiden zagrał na polskim weselu, tutaj możecie zobaczyć nagranie z tego wesela. Scena z wesela trafiła do filmu "Behind the Iron Curtain" dokumentującą trasę koncertową Iron Maiden po Polsce, Czechosłowacji, Węgrzech i Jugosławii. W Polsce zagrali w Zabrzu, Warszawie, Łodzi, Poznaniu i wrocławiu; źródło.

*Gitarzysta Janick Gers ma polskie korzenie. Jego ojciec był oficerem polskiej marynarki (pochodził z okolic Bydgoszczy), który po kampanii wrześniowej ewakuował się w Wielkiej Brytanii; źródło.

*Steve Harris rzucił szkołę w wieku 16 lat; źródło.

Jako bonu dodam jeszcze zabawne wybryki Dickinsona oraz receptę Ironów na playback:

Spamlista (jeśli ktoś chce się dopisać, proszę wołać): @JaTubagno @krzemyk @Sixshoes @onionista @your_ex @PrezesZapalniczki @Wickerie @kAdi @UlicznyPoeta @trzyka @tommiG @nom_om @dominik-ortyl @Psychopathy_Red @kamil_snk @Widelec @Gorasul @endrjupl @Arkolita @Trzeszcz @visa23 @Xax92 @Sejm @Jach00 @Czafincz @KeinenMikusien @Daisy @lukiryba @sztachetazplota @Eustachiusz @wykopowa_ona @JayRG @blazmerc @jgoluch @niedajerady @Szokatnica @Fisek @NeXer @scharlottka @kubbach @osmanho @Kaczorra @strychnina77 @linvelin

Tagi: #ciekawostkiozespolach #ciekawostkimuzyczne #muzyka #ciekawostki
U.....y - A dzisiaj w ramach ciekawostek Iron Maiden



*Raz cały koncert zaśpiewał S...
  • 17
@UrzadPracy: to ja jako ciekawostkę dodam, że nagrywając The Number Of The Beast realizator co chwilę kazał Bruce'owi zaczynać od nowa, bo nagranie nie były wystarczająco dobre. Męczyli się nad tym kilka godzin, Bruce #!$%@? rzucał krzesłami itp. W końcu nagrali dobre podejście i przeszli do nagrywania krzyku (tego przed pierwszą zwrotką). Brzmi on tak dobrze między innymi dlatego, że Bruce był wtedy na maksa wpieniony. :)
@Destr0: czy ja wiem? W czasach przedinternetowych taka ściema nie byłaby aż taką reklamą. ;) Poza tym nigdy nie zdarzyło Ci się w życiu mieć do czynienia z czymś, co miało numer 666?
@UrzadPracy: co do polskiego wesela - była o tym wzmianka na tegorocznym koncercie w Poznaniu. Okazuje się, że ta para jest już po rozwodzie, ale dostali zaproszenie i chyba nawet pojawili się na tym koncercie. Ewentualnie źle zrozumiałem Bruce'a. :D

Poza tym Bruce'a w chwilach wolnych od koncertów/nagrań potrafi pracować jako zwykły pilot w liniach lotniczych.
@UrzadPracy: Trochę żal z tym weselem, bo słyszałam wersję, że pan młody chciał się wybrać tego dnia na koncert i kiedy usłyszał od pracowników restauracji, że Iron Maiden chce tam wejść, to sam przy wejściu do klubu zaproponował im drina, a oni słysząc, że fan się ożenił i z tego powodu nie mógł pojawić się na ich występie, sami zagrali. :D A w wywiadzie z parą młodą (która faktycznie jest już