Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam do Was takie pytanko, chodzi mi po głowie pomysł nagrania serii poradników czy tam "let's postproduct'ionów" że tak pozwolę sobie to nazwać w dziedzinie fotografii na Lightroomie ;>

Na Polskim youtube nie znalazłem żadnej alternatywy na poziomie dopiero na zagranicznym co nieco było w każdym razie zapraszam do obejrzenia małej próbki czyli before&after :)

https://www.youtube.com/watch?v=8QOoR3A59ME

I tytułowe pytanie do Was, czy ktokolwiek chciałby to oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#januszefotografii #fotografia #postprodukcja #lightroom #adobe #photoshop
  • 7
@DR_DRE: Jeśli będzie to zaawansowana obróbka, a nie użycie kilku suwaków chętnie obejrzę.

Edit: Twoje demo nie nadaje się na poradnik : P Mam nadzieję, że w zamyśle masz zamiar tworzyć coś z komentarzem.
@paatrys: owszem taki jest zamysł, a to dosłownie tylko demko, z tym, że nie wiem czym dla Ciebie jest "zaawansowana" obróbka w Lightroomie skoro do przedstawionego zdjęcia było wykorzystane spokojnie 80% możliwości programu, zaawansowane to może być w połączeniu albo zastępując LRma Photoshopem...

a nie użycie kilku suwaków


No wiesz, LR ma w sumie tylko suwaczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak BTW nie chodzi czym tylko
@DR_DRE: Pisałem to przed obejrzeniem przykładu. Miałem na myśli masę poradników w których przedstawiana jest zmiana nasycenia kolorów i na tym się kończy.

Mógł byś podczas omawiania jakiegoś tematu (powiedzmy że był by to post processing zdjęcia krajobrazowego, gdzie na pierwszym planie znajdują się jacyś ludzie) powiedział też w jaki sposób powinno się takie zdjęcie zrobić. Wyróżniało by to Twoje poradniki na tle innych.
@paatrys: Tzn jak widziałem Polskie "poradniki" to miałem wrażenie, że spora część tych, którzy to kręcili nie za bardzo miała pojęcie co robi i to było tak robione na oko, albo żeby "dobrze wyglądało" zresztą nie wyglądało dobrze, najbardziej mnie rozwalało malowanie pędzlem, ja go używam do korekcji poziomów światła/ostrości czy nasycenia albo WB, a niektórzy po prostu biorą nadają mu barwę i sobie lecą i malują to co im nie