Wpis z mikrobloga

Mirki z #holandia #podroze #tanielatanie #eindhoven

Lecę ze swoją kobietą w grudniu do Eindhoven na 3 dni, tak o, pozwiedzać i zapoznać się ze specjałami regionalnej kuchni. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polecacie jakiś hotel \ hostel w którym moglibyśmy spędzić 2 noclegi?

Czy ktoś zgodziłby się na odpowiedź na kilka pytań związanych z miejscowością?

Jak ktos się zgodzi to zawołam więc wystarczy odpowiedzieć na moj wpis.

Dzięki!
  • 13
@booncki: w samym eind malo jest do ogladania...muzeum philipsa i dafa, moze stadion i to wszystko. lepiej juz bujnac sie pociagiem (chociaz na 2 osoby to chyba wyjdzie juz taniej auto z rentala wziac) do adamu, rdamu albo hagi.
@etherway: no wlasnie planujemy pojechac na jeden caly dzien do Amsterdamu.

Widziałem, że cena ~23eurosów za jedną osobę(bezpośrednio z lotniska więc pewnie zawyżona cena).

Pociąg to jaka cena?

No i nocleg, warunki nie musza byc super
@lovn: Super, dzięki za odpowiedź. Eindhoven to sobie zwiedzimy pewnie zaraz po przylocie. :)

Mamy jeszcze 2 miesiące więc staram się jakoś zaplanować jeden dalszy wyjazd, nie jestem jakos przesadnie oszczędny, więc chciałbym się właśnie rozeznać jak cenowo wyjazdy do okolicznych, ciekawych miejscowości oraz co moglibysmy tam zwiedzic. Wybor padł na Amserdam, ale jeżeli masz inną propozycję(Maastricht nie wygląda tak źle) to chetnie poczytam i popatrzę.
ależ śmiechłam nad tą regionalną kuchnią


@lovn: frykandela, mexicano i fryty z gulaszem zawsze spoko :D

@booncki: z noclegami nie mam pojecia, ciopongi mozesz sprawdzic tutaj:

http://9292.nl/en

ale tak na szybko patrze ze w dwie strony z eind do amst na dwie osoby to prawie 80€ czyli tyle co aygo od piatku do poniedzialku i po drodze mozecie sie jeszcze gdzies zatrzymac ;), tak jak mowi @lovn na eind nie
@booncki: rozważ jeszcze wycieczkę do Antwerpii - też się szybko można kopsnąć z Ein, a miasto jest przepiękne - no i te piwo. W Maastricht już mniej do zobaczenia, ale też pięknie.

No a kuchnię... zostawię bez komentarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@booncki: @etherway: Tyle że gdziekolwiek nie pojadą, to na parking muszą liczyć jeszcze przynajmniej 10€ za dniówkę (zdecydowanie nie pchajcie się samochodem do centrum, zapłacicie po 5€ za godzinę).

Ceny pociągów sprawdzisz też na ns.nl - dojazd z lotniska na dworzec wyniesie Was 3,50€/os.

Z lokalnej kuchni to obowiązkowo niuewe haring, Old Amsterdam i stroopwafels!
niuewe haring


@Amfidiusz: hyhy, to moze byc szok ^^

Tyle że gdziekolwiek nie pojadą, to na parking muszą liczyć jeszcze przynajmniej 10€ za dniówkę (zdecydowanie nie pchajcie się samochodem do centrum, zapłacicie po 5€ za godzinę).


@Amfidiusz: P+R w adamie poza centrum to chyba 7-12€ na caly dzien+bilety na ciopong na wszystkich pasazerow gratis, jasne, moze wyjsc drozej na samej opcji eind-adam ale jakby im przyszlo do glowy ruszyc sie
@etherway: No tak jak pisałem, w granicach 10€ (na Arenie płaciłem ostatnio 8). Jednak trzeba to wliczyć w koszta. A i paliwo nie jest tutaj najtańsze (@booncki: co najmniej 1,6€ za litr). Ale to zadanie należy już do OPa ;)
@etherway: @Amfidiusz: pisze się nieuwe, przynajmniej wg. googla :P

no i mowiac "specjały regionalnej kuchni" miałem na myśli coffeshopy, myślałem, że ironia bije od tego stwierdzenia nawet w Holandii. :D

ale w sumie się nie dziwię, u was to pewnie normalka w sensie, ze takie sklepy nie robią na was wrażenia.
@booncki: po drodze do Maastricht proponuje odwiedzić Roermond :) piękne miasteczko między Eindhoven a Maastricht. Cudowna architektura i limburski klimat. Poza tym, trzecie największe centrum handlowe w Europie (można kupić niektóre firmowe ciuchy dużo taniej).