Wpis z mikrobloga

Będę zmieniał mostek w bajku na krótszy, Podobno daje się jakieś podkładki pod rurę od sterów? Ktoś coś się wypowie więcej na ten temat po co na co i kiedy to?

#rower
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cierpkiezale: Nic nie dodajesz. Możesz regulować wysokość kierownicy podkładkami między główką a mostkiem, ale na 99% masz za krótką rurę sterową żeby coś dodać, możesz tylko zabrać i przyciąć rurę.
  • Odpowiedz
@cierpkiezale: Jeśli to mostek, a nie fajka, to patrz dran2.

Natomiast możesz dać mostek krótszy, ale o większym wzniosie, jeśli chcesz kierownicę wyżej, albo tak samo wysoko, tylko bliżej.
  • Odpowiedz
czyli nic się nie daję normalnie.


@cierpkiezale: Jak to nic się nie daje? Ja sobie zmieniłem mostek tak, jak opisałem i osiągnąłem zamierzony efekt (chciałem mieć kierownicę prostą zamiast giętej => musi być wyżej mocowana, a jednocześnie chciałem mieć tę kierownicę bliżej mostka).
  • Odpowiedz
A gdzieś wyczytałem, że dla mostków karbonowych smauje się je od wenątrz pastą co zwiększa tarcie po to by tego mostka nie dokręcać na max do sterowej. Faktycznie to ma sens?


@cierpkiezale: Ma sens, chociaż raczej w przypadku carbonowej sterówki. Jeszcze większy sens to ma przy carbonowej kierownicy i mocno powycinanej pokrywce mostka, która styka się małą powierzchnią.

Aczkolwiek pasta montażowa nie jest wymagana.
  • Odpowiedz