Wpis z mikrobloga

Ej, to jest #!$%@? niemożliwe. Chyba miewam najsilniejsze kace na świecie. To jest wręcz nienormalne. Jak to jest, że ludzie na kacu wstają i mówią 'ojaa ale mam kaca, idę #!$%@?ć jajeczniczkę i normalnie żyć i spędzać ten dzień' a ja leżę do wieczora martwy, nie umiem mówić, trzęsę się, głowa mi pęka, rzygam co 15 minut. Mój organizm nie przyjmuje nawet wody, bo od razu wszystko zwracam. I tak dogorywam. Czy jestem sam na świecie, czy ktoś z Was też miewa takie #!$%@? kace?

Przy okazji, jest jakiś sposób dla kogoś takiego jak ja? Kto nie potrafi kompletnie nic zjeść, ledwo co się napić? Za radę 'nie pić' podziękuję, bo przez moje kace jestem raczej antyfanem alkoholu i bardzo, bardzo unikam i odmawiam, ale czasami są okazje, gdzie można się napić.

#kac #alkohol #oswiadczeniezdupy #boldupy #pomocy
  • 15
@Abaddon84: Zależy co się piło i ile się dni piło, wiesz takie dwa browarki zimne na kaca są jak lekarstwo na raka + do tego właśnie jakaś jajecznica i prawie można normalnie dzień przeżyć...
@Abaddon84: Sytuacja jest ciezka, ale mozna sprobowac ja zalagodzic. Przede wszystkim upewnij sie, ze masz naprawde dobry, tlusty podklad. Sprobuj 2KC czy innego srodka o podobnym dzialaniu. Przegryz kilka kielonow cytryną, zapijaj duza iloscia plynow neutralnych. Nie mieszaj. Wypij szklanke wody przed snem. Jesli nic z tego nie pomaga to zanim pojdziesz spac zmus sie do wymiotow, zawsze to mniej alkoholu do poradzenia sobie nastepnego dnia.
@NewGuy: rzadko kiedy pomaga, muszę pić hektolitry soku pomarańczowego, który nie zawsze jest

@Burzuazja: nie ma szans nic przełknąć, a na samą myśl o alkoholu (a właściwie czymkolwiek do jedzienia/picia) oznacza wyciąganie miski spod łóżka

@vargemp: dlatego podkreślam, że unikam bardzo, z tym, że to nie ma znaczenia, czasami mam takiego kaca nawet po niedużym chlaniu
@Abaddon84: Rozumiem jak się czujesz, też tak czasem miałem i na widok butelki już było mi troszkę źle, ale to trzeba jak z lekarstwem w dzieciństwie, zamknąć oczy, zatkać nos i łyknąć np. setę wódy i zakleić pysk po wypicu, aby nie zwrócić tego za szybko, ewentualnie jakiś drink, no a najlepsze to właśnie 2 browarki, a po tych dwóch piwach to już trzeba jakiś szybki prysznic i coś spróbować przełknąć,
@nivixi: 2kc próbowałem i nie pomogło niestety, witamina C ma chyba najlepszy wpływ na mnie tak zauważyłem, jednakze wczoraj nie spodziewałem się do końca tego picia, więc byłem bardzo średnio przygotowany.

Nikt z moich znajomych nie ma takich kaców jak ja, oni potrafią rano jeść, pić dalej, cokolwiek, głowa pobolewa i tyle. A u mnie jest sytuacja bliska śmierci, #!$%@? mać. Słowo daję. Dzisiaj myślałem, że mi serce wyskoczy, bo miałem
@Burzuazja: O Jezus, nie wyobrażam sobie tego, serio. Ja wiem, że klin klinem i domyślam się, że działa, ale tak jak mówię, wodę czy miętę pitą małymi łyżeczkami zwracam w 10 minut od wypicia.
@Abaddon84: Także w Twoim wypadku najlepsze na kaca będzie nie pić alkoholu, może Twój organizm bardziej mocniej reaguje na alkohol, dr house coś by może wymyślił.Chociaż kiedyś możesz spróbować przed piciem zabrać te 2kc, później znów nad ranem 2kc i może coś pomaga, czytałem kiedyś, że dużo wody przed snem też trzeba pić i wtedy kac jest mniejszy, ale nie testowałem ani 2kc, ani wody przed snem
@NewGuy: @Burzuazja: @vargemp: @nivixi: @candys: Solidne dzięki Wam mireczki za odzew :) Widzę natomiast, że pozostaję sam w tym stanie. Może @Burzuazja masz rację i po prostu w ogóle nie powinienem pić, i tak też pewnie zrobię, bo dzisiejszy dzień był przesadą. Zdecydowany rekord intensywności, a myślałem, że już gorzej być nie może niż moje poprzednie rekordy.
Mam znajomego, który zdycha jak Ty. Po prostu trup po chlaniu i już. Jego starszy brat to samo. Może rodzinne? Moja ekipa przetrenowana na studiach dziś w zasadzie po jednym dniu żyje bez problemu, coś suszy, jednego łeb boli, inny ma muła, ale da się żyć. Do tego posiłek, browar czy dwa i git. Prawdziwe zjazdy są po wyczynach maratońskich - dobry ogień w piątek, jakaś niespodziewana kontynuacja w sobotę, małe leczenie
@awaryjan: Jak tak pomyślę, to dziadek potrafił mieć kaca trzy dni i też padaka, ojciec też ma kace, więc nie przepada za piciem, ale ja jestem rekordzistą jeśli chodzi o moc tego przykrego zjawiska. Zauważyłem, że nie miewam kaca po tequilli, ale to chyba dzięki tej cytrynie. Niestety mało kto chce pić tequille i jednak większość stawia na jakże znienawidzoną przeze mnie wódkę :(

@kfjatooshek: Nie pomyślałem o tym nigdy,
@Abaddon84: Czyli nie pij :-) . Albo wal tequillę i nie oglądaj się na innych. Generalnie uzupełniacze różnych rzeczy (cytryna, soki, itp.) mnie również raczej pomagają niż szkodzą.