Wpis z mikrobloga

#gordonpracuje

Uwaga ściana nudnego tekstu

Na życzenie @barxik opisze jak wygląda praca na moim dziale. Z góry powiem że wózki ept/bt są lecz nie mam z nimi na razie styczności jedynie na szkoleniu wewnętrznym.

Na samym początku pracy każdy dział ma swoją zbiórkę. Ja pracuje na Stow (rozkładanie towaru na półki). Po ogłoszeniach parafialnych każdy udaje się po swój skaner. Następuje żmudne szukanie działającego jak nie jakiś błąd systemu to bateria itp. Uff w końcu znalazłem no to czas się zalogować. Do logowania służy twój identyfikator który nosisz na szyi należy go zeskanować i wybrać odpowiedni dział w którym się pracuje (Ekran jest dotykowy od spodu można wyciągnąć rysik, Jeśli ktoś chce może także korzystać z klawiszy ale jest to raczej niewygodne przynajmniej dla mnie) Po poprawnym zalogowaniu idziemy po wózki.

Są to zwykłe wózki do "pchania" na których są ustawione od 6 do 9 pojemników z towarem.

Zawsze zabieramy wózek który jest najgłębiej w alejce(najstarszy). I teraz musimy zeskanować "miejsce zrzutu" czyli że towar będziemy układać w tych alejkach(Kody qr są powywieszanie na ścianach albo widoczne na podłodze). Następnie należy zeskanować wszystkie pojemniki na wózku i przypisać do siebie. I teraz możemy przystąpić do rozkładania towaru. Alejki dzielą się na Hardline,media i HRV?(drogocenne rzeczy). Media to wiadomo płyty,ksiązki itp. a Hardline to wszystko od tosterów po małe bateryjki. Po znalezieniu miejsca gdzie możemy ułożyć produkt. Skanujemy pojemnik,produkt i półkę na którym go ułożyliśmy.

I teraz tak jest kilka reguł:

Media- na półce może znajdować się 15 różnych rzeczy

Hardline-do 5 różnych rzeczy (Tu przykład z życia wzięty idę sobie z tosterem szukam miejsca na dużych półkach o jest w końcu znalazłem. Wkładam toster skanuje a tam bum "użyj innej lokacji ta półka ma wystarczająco produktów" patrze a tam długopisy i bateryjki od zegarka. Nie wiem co za debil to tam położył chyba na złóść xD)

Produkt należy wkładać wielkością do odpowiedniej półki i zawsze pionowo. Nie można układać na sobie chyba że produkt jest taki sam. Obok na półce nie może się znaleźć taki sam produkt musi być jedną półkę przerwa ( żeby pikerzy ściągający produkt się nie pomylili)

Po rozłożeniu wszystkich pojemników wózek odwozimy na początek alejek i bierzemy kolejny( I tak przez 10godzin)

@barxik Pytałeś ile przejdę dziennie. Dokładnie Ci nie powiem na skierowaniu do lekarza pisało do 20km dziennie ale my tyle nie robimy. Pikerzy którzy zbierają produkt z półek do pakowania tyle mogą zrobić bo cały czas muszą latać od alejki do alejki. Na razie mają dobrze bo nikt ich nie pogania ale podobno później na skanerze będą mieli określoną ilość czasu na znalezienie produktu.

W kolejnych wpisach postaram się opisać krótko inne działy

Tag----> #gordonpracuje

#amazon #sady #praca
  • 14
  • Odpowiedz
Nie można nic wnosić na teren magazynu bo przy wyjściu trzeba przejść przez bramki


@GordonFreeman: Widzę, napisałeś "nic" hehe, ale profilaktycznie zapytam: muzyki też sobie na słuchawkach nie posłuchasz, bo wnieść nie można?

A nie można sobie załatwić jakiegoś pozwolenia na muzykę, co to by sobie czas umilić?
  • Odpowiedz
@duckar: Nie raczej nie można sobie czegoś takiego załatwić.

@flager: No nie można wnieść. możesz mieć telefon jedynie w szatni i pierwszej kantynie dalej nie można nic wnosić bo przy wyjściu trzeba przejść przez bramki. Nawet plasitkowego kubka z herbatą nie można wynieść z hali xD Tak samo nie można wejść w bluzie z kapturem. Mowili ze za granica zdarzały się przypadki gdzie ktoś na złość wrzucił komuś przedmiot do
  • Odpowiedz
@Carcer: A w co chcesz się zaopatrzyć? Ja przychodzę ubrany w sportowe dresy,buty i koszulke nic więcej nie potrzebujesz. Jedynie dostajesz buty i kamizelkę jeśli pracujesz w strefie gdzie jeździ się wózkami
  • Odpowiedz
około 1600podstawy + 15% premi (za nocki chyba 2zl za godzine wiecej) + ewentualne nadgodziny. od stycznia mają podnieść jeśli podniosą to będzie coś około 2000 podstawy
  • Odpowiedz