Wpis z mikrobloga

@laza: Jednak muszę przyznać Ci rację, bo dopiero @martinez98: zwrócił uwagę na to, że jest to w trybie LiveView. Sprawdziłem jeszcze raz i w moim D5200 jest tak samo.

Nie wychwyciłem tego wcześniej bo rzadko używam trybu LV, w końcu od tego ma się lutro z wizjerem, żeby z niego korzystać :)
w końcu od tego ma się lutro z wizjerem, żeby z niego korzystać :)


@bnds: Otóż to, więc @laza trochę poleciał sensacją, zamiast precyzyjnie napisać, że to w Lv. A to dość kluczowa sprawa, ja też Lv nie używam. Gorzej jak ktoś kręci jakieś filmy, ale taki spacerowy obiektyw to do filmów też średnio.
w końcu od tego ma się lutro z wizjerem, żeby z niego korzystać :)


@bnds: tak jak wspomniał @martinez98: sprzęt wykorzystywany jest w 95% do nagrywania filmów.

Dobra fakt, nie sprecyzowałem.

Dodam też dla wyjaśnienia, że najprawdopodobniej zmienia się tylko sama wartość. Przysłona pozostaję bez zmian. Co nie zmienia faktu, że z taki błąd powinien być wyłapany podczas testu produktu.

Co do blokady zmiany przysłony w LV to też tego
@bnds: Głownie to "konferencje", spotkania, otwarcia miejsc czy inwestycji, festyny i całe pozostałe lokalne badziewie jakie można nagrać dla gmin.

AF jest na ustawiony na tryb manualny. To tak naprawdę kwestia wprawy i można ręcznie ostrzyć, zwłaszcza jak obiekty nie przemieszczają się zbyt często.

A i czas mam ustawiony na dwukrotność ilości fps np. dla 25 klatek na sekunde migawka 50 a dla 50 klatek migawka 100.

Pozostałe parametry według danej