Wpis z mikrobloga

Ogólnie stwierdzam że twórcy, producenci #wish to ultrakozaki biznesu, coś a'la #lockerz. Zrobić w kilkadziesiąt dni stronę o takim ruchu, takim zainteresowaniu to mistrzostwo. Nam się wydaje że oni są w plecy, bo walki multilkonta itp, ale tak naprawdę jakby się przeanalizowalo ile ludzi kupuje tam szajs za mega siano wołam #hamburgery - to mają profit niezły. Do tego dochodzi sprawa drugorzędne, wyobraźcie sobie ile osób sprzedało za 1$ czytaj np. Gadający homik bądź dywan dane do swojego prywatnego konta bankowego wraz z adresem zamieszkania. Stronka pada i w jeden dzień tysiącom ludzi znika siano z kont. Wiem że zabawa przednia, ale ktoś kto bawi się w to niezbyt uważnie może się przejechać. A teraz idę szukać koszulek z breaking bad za 1$.

#niewiemjaktootagowac #wish #oswiadczeniezdupy #januszebiznesu
  • 23
  • Odpowiedz
@wachowsky: W jaki sposób w jeden dzień tysiącom ludzi może zniknąć siano z kont? Większośc ma ustawione limity na transakcje w necie (ja odkąd zacząłem działać na wish ustawiłem sobie 15zł/dzień)
  • Odpowiedz
  • 0
@supernickbulwo: na samym fejsie 1mln+ polubien, niech 80%, zdecydowanie większość leci ma prepaidach, daje nam to w mega przybliżeniu 200 tys normalnych, niemyslacych użytkowników. Żadne statystyki, czyste przybliżenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@kaskaderMike: mówię tu o ludziach nie posiadających takich zabezpieczeń, a po drugie sprawa, bezpieczeństwa jest drugorzędna . Głównie chodzi o to że twórcy zainwestowali mega siano, ale zwróci im się to z mega profitem mega szybko.
  • Odpowiedz
@wachowsky: Kazdy moze sie ubiegac o chargebacka.

Ale co racja to racja. Po prostu nie wierze, zeby ladujac w biznes takie siano, wish mial byc pelen takich bledow. Na pewno dostali setki zgloszen on prawilnych ludzi na to, ze mozna robic multikonta, ze mozna wykorzystywac bug itd., ale nic z tym nie zrobili przez dlugi okres czasu.

Pewnie cos z tym jest, ze robia "startup", ktory nagle zyskuje na duzej
  • Odpowiedz