Wpis z mikrobloga

@snob: Oczywiście w granicach rozsądku. Na mandacie masz godzinę wypisaną. Nie wiem jak wygląda taka karta w Białymstoku, ale jeśli nie ma godziny podanej, to masz mandat anulowany. Nawet jak jest podana i czas między mandatem, a wyrobieniem karty jest stosunkowo krótki - kilkanaście minut, to też Ci anulują.
@snob: musisz zajrzeć do regulaminu SPP (uchwały rady miasta).

Pamiętam, że dobrych kilka lat temu na wyciągu z regulaminu z tyłu karty parkingowej było napisane, że pierwsze 5 minut jest bezpłatne. Obecnie takiego zapisu chyba tam nie ma, więc podejrzewam, że zostało to usunięte również z regulaminu.

Gdyby to była prawda, to znaczyłoby to, że jadąc do miasta już musisz mieć kupioną kartę parkingową (bo musisz ją mieć wypełnioną już w
@snob: chyba mam rację – obecnie chyba nie ma czegoś takiego jak darmowe pierwsze 5 minut. Teoretycznie, kartę musisz mieć wypełnioną od samego początku i już.

Jedynie możesz kombinować z tym, że kartę wypełnia się z dokładnością do 5 minut.
@semperfidelis: kupiłem kartę prawdopodobnie w trakcie wypisywania mandatu, ale nie mam na to żadnego paragonu = nie mogę udowodnić że kupiłem ją przed czy nawet w trakcie

@mudkipz: też się doczytałem, że kartę należy skasować "z dokładnością do 5 minut" - pewnie na to powoływał się kontroler... a już myślałem, że złożę na nadgorliwca skargę ( ͡° ͜ʖ ͡°)