Wpis z mikrobloga

Gdyby Ao Haru Ride miało inny tytuł, byłoby nim "Zrozumieć #logikarozowychpaskow". Głównej bohaterki tej serii nie da się nie lubić, Futaba jest tak niesamowicie pocieszna, taka urocza, głupiutka, milutka, a energiczna normalnie jak Haruhi. I mimo tego jak bardzo schematyczne są pozostałe postaci tej serii, to jednak ich... interakcje są bardzo ciekawe. Od pierwszego odcinka już wiedziałem, że będę się dobrze bawił - dziewczynka zmartwiona problemami pierwszego świata przeżywa rozterki typowej nastolatki, a przy okazji twórcy starają nam się objaśnić co ona czuje w środku, będąc szarpana każdą możliwą emocją, znudzeniem, ale i tęsknotą, złośliwością, ale i zakochaniem. ()

Obiekt jej westchnień to chłopak z trudną przeszłością i przy okazji znajomy z dzieciństwa Futaby, z którym niestety musiała się parę lat temu rozstać. Dziewczyna, oczywiście z miejsca się na nowo w koledze #!$%@?, ale nie chce tego przyznać nawet przed sobą, wymyślając kolejne wymówki by Kou nie wydawał się jej tak atrakcyjny. Jednak potęga miłości zwycięży każdą ścianę! Im dalej w las, tym bardziej Futaba jest zakochana po uszy, stając się profesjonalnym stalkerem próbującym namierzać swojego chłopaka w każdej chwili dnia i nocy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Strona audio tego anime była baaardzo solidna. Może z wyjątkiem openingu, do którego nie mogę przywyknąć. Ale muzyka, która leciała w tle, tworzyła fajniusi i milusi klimat, a kilka kawałków zapadło mi w ucho, co się zdarzyło w tym sezonie poza openingami i endingami tylko Aldnoah.Zero. Poza tym anime miało bardzo klimatyczny ending, którego jeszcze trochę będę słuchał w przyszłości. :P Graficznie trochę problemów było, ale do wersji Blu-Ray na pewno poprawią. Chociaż nawet te zdeformowane sceny wyglądały przekomicznie, a te zdeformowane by zachować zgodność z mangą już szczególnie. 9001 oblicz nadpobudliwej Futaby, załamany Kou, zawstydzona Yurii, bardzo elegancki klimacik.

No to czas na ostateczną ocenę anime: Dobre, przezabawne kino. Oglądać. Wynik: 6/7 bo kto zabroni. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#anime #joookubpoleca #aoharuride
j.....b - Gdyby Ao Haru Ride miało inny tytuł, byłoby nim "Zrozumieć #logikarozowychp...

źródło: comment_S4HEVaX35wDzfTPOcm0oUAZafPog4yUg.jpg

Pobierz
  • 11