Wpis z mikrobloga

Na Musicradar kilka miesięcy temu pojawiło się niegłupie zestawienie 12 tanich par monitorów odsłuchowych wraz z krótkimi opisami, myślę że warto przypomnieć > KLIK

"Tanich" przede wszystkim jak na kieszeń brytyjczyka, 400Ł za parę to na prawdę nieduże pieniądze jak na ich zarobki...

Nie zabrakło Adamów, KRK czy M-Audio, ale w zestawieniu pojawiły się też nowe odsłuchy od firmy Presonus. Co prawda nigdy ich nie słyszałem, ale branżowe pisma i portale ogólnie je polecają. Mogą być ciekawą alternatywą dla KRK.

Są tam też moje Behringer Truth B1031A, te z drugiej ręki można kupić już w graniach 650pln za parę. Tyle dałem za 8" a teraz na allegro w tej cenie stoją 5". Na tańsze Behringery można psioczyć, ale te naprawdę są godne polecenia. Jak na taką kwotę dobrze grają, nie mam z nimi żadnych problemów i można je ustawić pod konkretne pomieszczenie (z tyłu każdego jest ustawienie podbicia/tłumienia wysokich i niskich częstotliwości). Słyszałem też wyższy, nieco droższy model B2031A i też jest godny polecenia.

#tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki #homestudio
G.....y - Na Musicradar kilka miesięcy temu pojawiło się niegłupie zestawienie 12 tan...

źródło: comment_M3NkAokiad01MyCOGZjcDaFvW09FYOSy.jpg

Pobierz
  • 11
@etiamsi: Nie będę się głupio tłumaczył - edytować nie mogę więc sypię popiołem po głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ozzie: A takich właśnie nigdy nie widziałem, one są zrobione tak żeby grały środkiem czy raczej całe pasmo?

Mnie by się przydały jeszcze jakieś małe pokroju Behritone.
@Gummy: całym pasmem, brakuje tylko im tylko dołu z wiadomych względów - ale można zawsze dodać subwoofer. Pisałem kiedyś do tej firmy i mi polecili do nich KRK 10S. Nie miałem tyle kasy, żeby kupić a na eBay ciężko było znaleźć używany, więc kupiłem używany Mordaunt Short MS309w. Całość sprawuje się super jak na moje potrzeby.
@Gummy: Można gdzieś znaleźć więcej informacji na temat tej tego "Fluid Audio"? Szczerze mówiąc pierwsze o nich słyszę, na swojej stronie mają tylko kilka produktów, ogólnie biednie. To jakaś marka która skupuje chińszczyznę i tylko taguje swoim logiem czy coś więcej?
@Gummy: tak, mam je już jakiś czas. Nie mam na co narzekać, głębokim dołem nadrabiaja brak stopniowqnia glosnosci. Kawał dobrego monitora parafrazujac klasyka. Są ogromne, jak na monitory średniego pola przystało. Gorąco polecam.