Wpis z mikrobloga

No dobrze, moze trochę poniewczasie, ale pod autorskim tagiem pt #halotupowstajesandrail będę wstawiał informacje á propos planów i tworzenia. Będę stawiał pytania i szukał odpowiedzi.

Budowa trwać bedzie pewnie kilka lat, dwa na pewno. Wiecie - kasa, trzeba zbierać na bieżąco.

Mój zawód? Niespełniony mechanik czy tam technik pojazdów samochodowych (oj, jak chętnie bym naprawiał, wiedzę chłonę jak gąbka, a nie mam jej niestety za dużo), praktycznie kierowca bombowca na kat D. Oprócz tego to jeszcze dekorator wnentsz, ale spowijmy to milczeniem...

Od wielu lat marzyłem o takim pojeździe, wiec od czegoś trzeba zacząć. Marzenia zamienić na plany. Nie wiem od czego to sie zaczęło, ale podejrzewam, ze od chorych pomysłów Jessy'ego Jamesa z Monster Garage. Potem poszlo na BAJA1000, a w wolnych chwilach odpływam na projektowaniu w 3d max (wiadomo czego) i szukaniu inspiracji i zastosowań technicznych w takim np Edge of Control - świetnej grze temu poświęconej.

Nadarza się okazja do ziszczenia planu, choć wymaga to sprzedania duszy Bogu (bo ja praktyczny ateista jestem), ale nie wchodźmy w szczegóły, nie o to tu chodzi. Ugram na tym przy okazji nauczenie czegoś potomka, co by nie musiał do biedaszkoły, a potem na biedastudia iść, tylko w jakimś konkretnym kierunku.

Tak więc - w tym tagu powyżej, będę umieszczał postępy. Nawet małe kroczki ;)

Tagi:

#samochody #mechanika #budujo #planujo #sandrail #buggy #baja1000 #offroad
  • 7
@PanJakubek: wiem, że to bez sensu, ale z racji tego, ze to program znam na tyle, by wizualizowac projekty, to w nim tez zacząłem tworzyć. Tylko tem znałem. Nie wiem czy mam jednak dość chęci i czasu na poznawanie nowych kombajnów. Za dużo zębów zjadłem na samouczeniu się 3d maxa.

Poza tym - nie wszystko wiem, choć bym chciał, wiec jestem po części skazany na innych, którzy tę wiedzę posiadają.

Próbowałem
@SPGM1903: AutoCAD-a nauczyłem się sam jeszcze w gimnazjum, potem w technikum doszlifowałem widzę i zrobiłem certyfikat. Według mnie aCAD jest banalnie prosty, jeśli cierpliwie przelecimy kompletny tutorial z podstawami. Potem potrzebny jest tylko ktoś, kto nam wskaże gdzie robimy coś naokoło i pokaże narzędzia. Według mnie aCADa można nauczyć się w miesiąc na zadowalającym poziomie.

Solid Works to ta sama historia, tylko z bardziej zaawansowanymi narzędziami do 3D. Nauczenie się go