Wpis z mikrobloga

Witajcie, szukam konta osobistego.

Moje wymagania:

1. Konto drugorzędne na codzienne zakupy w sklepie i przez internet, więc wpływy na poziomie 1300-1500zł (przelew z konta głównego BPH Biznes Symetria Direct)

2. Karta zbliżeniowa.

3. Karta MasterCard (nie VISA).

4. Możliwość podpięcia NFC z telefonu (nie wiem jak to fachowo nazwać, coś typu mywallet)

5. Darmowe bankomaty przynajmniej sieci Euronet.

6. Mile widziane darmowe, albo prawie darmowe przelewy internetowe.

7. Przejrzysty interfejs internetowy (BPH BusinessNet to tragedia).

8. Często kupuje coś przez internet, nie chciałbym, żeby okazało się, że akurat w tym banku są problemy z płatnością internetową np. za bilety lotnicze, czy sklepami zagranicznymi.

9. Potwierdzenie przelewu sms, albo aplikacją, byle nie te durne karty zdrapki.

10. Absolutnie nie Inteligo

#bank #banki #kontobankowe #pytanie #kiciochpyta
  • 18
@Gentoo: Aliorbank spełnia

2,3,5,6,7,8,9,10

1. nie wiem na czym to może polegać, ale wpływy na poziomie 1300-1500 - mam pobieraną tylko kwotę 5zł miesięcznie

4. wydaje mi się, że można, ale nie próbowałem więc w błąd nie będę wprowadzał ;>

8. nie wiem jak za bilety lotnicze, ale kupowałem na aliexpress wpisując dane z karty... więc bilety lotnicze powinny też przejść :)
ość podpięcia NFC z telefonu (nie wiem jak to fachowo nazwać, coś typu mywallet)


5. Darmowe bankomaty przynajmniej sieci Euronet.


6. Mile widziane darmowe, albo prawie darmowe przelewy internetowe.


7. Przejrzysty interfejs internetowy (BPH BusinessNet to tragedia).

@Gentoo: Nie wiem jak z tym NFC ale zobacz Eurobank konto on-line.
Najbardziej zastanawiam nad Mbankiem, Alliorem i Tmobile, ale czy jest jakaś większa różnica między nimi? ew. coś co przemawia za jednym z nich?
@Gentoo: Zaciągnięty we franku kredyt hipoteczny:) Tak na poważnie to w codziennym użytkowaniu nie mam problemów, jakieś bardziej zaawansowane opcje typu przelew zdefiniowany do US wymaga ode mnie wykonania przez "normalną" przeglądarkę. Kilka razy naliczyli mi jakąś opłatę typu 1 - 9 zł za jakąś usługę którą powinienem mieć bezpłatną, ale po telefonicznej interwencji sprawnie sprawę odkręcono. Ja uważam, że jest ok - co do Aliora i TMobile nie mam porównania
@Gentoo: a myślałeś o Eurokoncie Mobilnym w Pekao SA?

Jak masz wpływy na konto miesięcznie minimum 500 zł, to opłata za prowadzenie konta jest zerowa. Dostajesz do konta kartę płatniczą PayPass MasterCard, więc jest zbliżeniowa.

Bezpłatne bankomaty sieci Pekao SA, Euronetu i UniCredit w całej Europie + dodatkowo miesięcznie dwie darmowe wypłaty z obcych bankomatów. Przelewy internetowe oraz przez "Bankowość Mobilną" za darmo, płacisz tylko w przypadku gdy trzeba potwierdzić transakcje
@DoradztwoKredytowe: miałem tam konto firmowe wcześniej i bardzo zdenerwowala mnie nie kompetencja lokalnego oddziału, czytając za i przeciw najlepiej wypada alior, na równi z mbankiem, minimalne różnice i wygląda na to,że wybiorę aliora za normalny i bardziej przejrzysty interfejs konta internetowego.