Już tak dawno nie pisłem pod #karierabartoniego w #fm14 , trzeba nadrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacząłem karierę jako bezrobotny, po pół roku pojawiła się oferta prowadzenia Niemena Grodno, klubu z Białoruskiej Wyszejszajej Lihy. Jedynym sukcesem klubu w historii było wicemistrzostwo w 2002 roku, a więc dość dawno temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Klub przejąłem w połowie sezonu 2013 był wtedy na 10 miejscu w tabeli. W 12 zespołowej lidze. Udało się wygrać 2 pierwsze mecze efektem nowej miotły (i jeden zremisować), ale bez co najmniej kilku zmian w klubie nie mogło się obejść, tym bardziej, że nastąpił podział tabeli na grupę spadkową i mistrzowską.

W grupie spadkowej bilans wyniósł 5-1-4, a mi udało się utrzymać w lidze. Czas było zaprowadzić własne porządki w klubie

( ͡º ͜ʖ͡º)

W klubie brakowało głównie pomocników. Najlepszy był kontuzjowany na pół roku (Denisevich, polecam). Za 1,6 mln zł ściągnąłem Tsevana z Szachtioru Soligorsk, był to jedyny transfer pieniężny w sezonie 2013/2014.

Z wolnych transferów ściągnąłem: Vitaliy Bulyga (stary, słaby, ale był najlepszy na pozycję na którego nie miałem nikogo czyli OPŚ), Yury Zhevnov (Bramkarz zwolniony z Zenita, reprezentant Białorusi, lepszego człowieka na bramkę od Sulimy na rynku mieć nie mogłem :D), Andrey Voronkov (kupiony jako zmiennik dla Bombela, dobry napastnik). Oprócz tego wypożyczałem sprzedanego wcześniej za 1,7 mln zł do Juventusu Pavla Savitskiego.

Sprzedałem za 2,5 mln zł arabom obrońcę Miljana Jablana, miałem paru podobnych umiejętnościami do niego oraz paru na oku do kupienia w przyszłości.

Podsumowując, zająłem 10 miejsce w sezonie 2013, i spełniłem cele zarządu.

Sezon 2014

Przed tym sezonem do klubu ściągnąłem: Kirilla Pavlyucheka z mołdawskiego Zimbru, dobrego ŚO, który miał za zadanie zastąpić Miljana Jablana. Gleba Rassadkina, obiecującego napastnika z Dinamo Mińsk za 1 mln zł oraz Kirilla Aleksiyana z BATE Borysów za 40 tys. zł. Oprócz tego z wolnych transferów Eric Matoukou i Sergey Karpovich.

Celem na ten sezon był środek tabeli.

Po 7 meczach bez porażki (5-2-0) zacząłem liczyć na coś więcej, potem przegrany mecz z Dinamem Mińsk (największy wróg w tym sezonie xd) i znowu seria zwycięstw, porażka, seria zwycięstw i porażka xd. Nadszedł koniec sezonu zostały 3 kolejki do końca, ja miałem 1 miejsce z przewagą 5 pkt nad Dinamem Mińsk, gdybym wygrał z nimi mecz miałbym mistrza.

Zremisowałem XD, później oni wygrali swój mecz, a ja znów zremisowałem i przewaga 5 pkt zleciała w 2. Ostatni mecz sezonu, musiałem wygrać, jakbym miał remis to decydowały bezpośrednie spotkania o mistrzostwie, ja czy Dinamo Mińsk. Dinamo swój mecz wygrywało 3-0 po 20 minutach. U mnie po 62 minutach było 1-1, wtedy musiałem dokonać zmiany przez kontuzję. Wchodzi więc sobie 34 letni Bulyga po sezonie kończący grę w klubie (1 występ przez cały sezon xd) i po 5 minutach strzela ostatnią bramkę dla Niemena Grodno w tym sezonie, i w całej karierze. Najważniejszą bramkę w historii klubu. Mistrzostwo Białorusi powędrowało do Grodna. Xd

Mimo, że wygrałem ligę i tak nie zostałem trenerem sezon xd

Potem jak będzie zainteresowanie opiszę kolejne 2 sezony + walkę o LM za ten sezon (która wypada w połowie kolejnego)