Wpis z mikrobloga

Ja tam wrócę... Ale z motocyklem z lepszym zawieszeniem.

Rumuńskie dziury są niestety straszne i historie o braku asfaltu na głównych drogach jak najbardziej prawdziwe. :(
@Czarny_Klakier: Byłam na Ukrainie, co prawda samochodem (okolice Kamieńca Podolskiego), ale właśnie twierdzę że dość porównywalnie. Zachód Rumunii to nawet całkiem całkiem, ale wschód... Tragedia, 150 km i co 10-20km wahadło, jest kiepsko. Ale zachód Rumuni to już całkiem, całkiem, coś już się tam dzieje.
@sekuranka: Byłem na obu trasach w lipcu. Tam, którędy jechałem, super drogi, niedawno remontowane, nawet autostrady są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to moja trasa do początku Transalpiny, później dołem do Transfogarskiej i powrót w druga stronę :)

klik

Kto wybiera się do Rumunii polecam pensjonat w Sebes http://www.booking.com/hotel/ro/casa-iris-petresti.pl.html

Super ludzie, właściciel pracuje na tamie jako mechanik na początku Transalpiny, można pozwiedzać :)
@sekuranka: muszę się nie zgodzić : P

Zjechałem kawał zachodniej Ukrainy fotografując polskie pozostałości dworów i kościołów. Tragedia... 15km/h to maks a i tak samochód trzeszczy na wertepach do dziś. Wszystkie felgi do wymiany były.

W Rumunii byliśmy na wyprawie do Morza Czarnego, kupiliśmy w tym celu starą fiestę za 400zł, owszem było miejscami cienko ale nie aż tak.

@simperium: Montuję filmik i na pewno tutaj wkleję link jak go zrobię z wyprawy :) będzie miał podejrzewam około 20-30 minut bo wyprawa była spora 5062km Polska-Słowacja-Węgry-Rumunia-Bułgaria-Turcja-Bułgaria-Rumunia-Węgry-Austria-Słowacja-Polska :) Załączam screena z google mapsa robiony na szybko - jest tam trochę autostrad zaznaczone ale ogólnie autostrady omijałam - wracając gonił mnie czas i musiałam trochę nadrobić na węgierskiej autostradzie i słowackiej :)

@KurtMeyer no właśnie na rumuńskiej autostradzie mnie nie było :P
sekuranka - @simperium: Montuję filmik i na pewno tutaj wkleję link jak go zrobię z w...

źródło: comment_u3rPJIW3G3nH5NaddrMZvpDMA3QdyIaJ.jpg

Pobierz
@kajtom: Jakbym miała wybierać na która trasę mam jechać drugi raz mając do wyboru tylko jedną - Transalpina. Faktycznie sa momenty gdzie asfaltu brakuje. Łącznie z tych 130km krętej drogi brakuje 10km asfaltu. Widoki są uważam jeszcze piękniejsze, góry cudowne, jeździsz po samych szczytach gór. Czujesz się jak na końcu świata :)

Co do Transalpiny - asfalt (jak już jest :D) jest lepszy od jej konkurencji :)
@sekuranka: będę archeologiem - ile czasu trwał ten wyjazd? Bo szykuję się na taki duży wyjazd i pierwszy raz motocyklem jadę tak daleko (i nie wiem czy 3 tygodnie urlopu to nie za mało lub za dużo na podobnej trasie) :)
@bixor: Cześć

Mam teraz trochę więcej czasu by Ci odpisać :) Taki wyjazd - jak ten z mapki? Myślę że spokojnie 2 tygodnie Ci starczy. Ja 7 dni łącznie z tego wypadu nie jeździłam wcale, cały wyjazd trwał 15 dni a dla ludzi z południa - 2 dni krócej.

Pierwszy i ostatni dzień jak ja to nazywam to dzień tranzytowy - jadę ile mam sił, zazwyczaj jest to jedyny nocleg który