Wpis z mikrobloga

Mirki, pierwszy raz będę ubezpieczał samochód (samo OC) i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać tak, aby znaleźć najtańszą ofertę. Jak narazie jedyne co wymyśliłem to:

1) Sprawdzę ofertę OC w dotychczasowej ubezpieczalni, być może zaproponują coś ciekawego w zamian za przedłużenie u nich ubezpieczenia.

2) Policzyłem w kalkulatorze ubezpieczeń i najtaniej wyszła Proama - jutro skontaktuję się z nimi i zobaczę co oni zaproponują.

3) Kolega jest b zadowolony z Axa. Również jutro się z nimi skontaktuje.

Później wybiorę po prostu najtańszą ofertę.

Co wy na to miraski na ten plan? Czy jakoś lepiej można sobie wykminić tanie ubezpieczenie? W ogóle jest jakieś pole negocjacji od tego co wychodzi w kalkulatorach online na stronach ubezpieczalni?

#samochody #ubezpieczenia #niewiemjaktootagowac #pytanie
  • 19
@nolnejm: idziesz do punktu gdzie mają dużo firm, prosisz żeby obliczyli ci najniższą składkę (i wzięli pod uwagę +50% jeśli masz). Najtaniej wychodzi z tego co pamiętam hdi i jakaś na A, nie wiem czy aviva nie czasem.
Niekoniecznie CUK. Idź do polecanego multiagenta - nie wiem w jakim województwie mieszkasz, bobym polecił kogoś. Do samego OC wybierz najtaniej, a jeśli chcesz NNW, to sugeruję trochę droższe. Pracuje w ubezpieczeniach od 2006 roku. Najtaniej wychodzą Axa, Liberty, Link4, Proama, czyli te Direct. Sugeruję tez mBank lub bank, w którym masz konto.
@nolnejm: ja przez internet bardzo dziękuję, reklam ofert i innego syfu który 'przy okazji' się podczepi pod dane osobowe nie potrzebuję. Poza tym przez internet znam przypadek że był błąd w danych osobowych i auta, potem bujanie się z papierami, cudowanie, ogólnie syf, nie wiem czy to nie był mbank( ͡° ͜ʖ ͡°) ja wolę iść do kobitki pobajerować i dostać w dobrych pieniądzach ubezpieczenie, bez ceregieli
@nolnejm: najwcześniej jutro rano napiszę kogoś sensownego, muszę popytać dla Warszawy.

@BolaMniePlecy: zgadzam się, na ipolisa musisz puścić sygnał z podanego telefonu, wtedy odblokowuje się kalkulacja, później masz kilka telefonów od telemarketerów.

Osobiście mam już swojego agenta i za nic nie zmienię go, bo w razie W wiem, że mi pomoże, a pomógł kilka razy. Nie wierzcie w internety w ubezpieczeniach innych, niż OC, bo zostaniecie z ręką w nocniku,
@miauczynski: jak narazie z directów wszystkich najtaniej wychodzi liberty - 640zł OC+NNW 100k. Jutro jeszcze pogadam z kilkoma przez telefon i ustale ostateczne ceny, a dodatkowo przejadę się do ze dwóch multiagentów.

Dzięki wszystkim za pomoc.