Wpis z mikrobloga

@kociarz:

1. Czy może Pan wytłumaczyć tym "paru oszołomom, felietoniście, smarkaczom za monitorami" i mnie, skąd w takim razie wzrost temperatury na Marsie, skoro nie ma tam ludzi?

2. Przypominam, że przed Kopernikiem 100% naukowców było przekonanych, że to Słońce krąży dookoła Ziemi. (Nauka to nie demokracja.)
  • Odpowiedz
Czy może Pan wytłumaczyć tym "paru oszołomom, felietoniście, smarkaczom za monitorami" i mnie, skąd w takim razie wzrost temperatury na Marsie, skoro nie ma tam ludzi?


@alosha: Na Marsie wzrost temperatury nie jest antropogeniczny. A odnośnie naukowców i Kopernika: to bzdura, już w starożytności wiedziano, że Ziemia jest spłaszczoną elipsoidą
  • Odpowiedz
Na Marsie wzrost temperatury nie jest antropogeniczny.


@kociarz: Czy dobrze w takim razie Pana rozumiem, że na innych planetach Układu Słonecznego aktualny wzrost temperatury nie jest antropogeniczny i jedynie na Ziemi jest antropogeniczny?

Ziemia jest spłaszczoną elipsoidą


Nie pisałem o kształcie Ziemi. Pisałem o orbitach. Jest takie coś, jak "czytanie ze zrozumieniem".
  • Odpowiedz
Czy dobrze w takim razie Pana rozumiem, że na innych planetach Układu Słonecznego aktualny wzrost temperatury nie jest antropogeniczny i jedynie na Ziemi jest antropogeniczny?


I owszem. Tylko na Ziemi są ludzie.

Nie pisałem o kształcie Ziemi. Pisałem o orbitach.


@alosha: Racja. I ponownie: już w starożytności o tym wiedziano. To jak?
  • Odpowiedz
@alosha: Polecam przeczytać ostatni raport IPCC i przestać p-------ć. Możesz być głupi, takie masz prawo, ale jeśli chcesz się powoływać na logikę to k---a sprawdź najlepszą dostępną wiedzę, a nie robisz z siebie publicznie debila.
  • Odpowiedz
skończyły się rzeczowe argumenty


@alosha: Nie przestawiłeś żadnego argumentu. I w tym k---a problem. Ty coś tam p--------z wbrew ustaleniom miażdżącej przewagi naukowców i stawiasz historyczne chochoły. Głupiego udajesz? Świetnie ci to wychodzi.
  • Odpowiedz
@Jah00: Wypraszam sobie nazywanie mnie idiotą, obrazek jest czysto satyryczny i nie musicie się nad nim spinać, bo pokazuje to tylko wasze fanatyczne zacietrzewienie.

@alosha:

1. Ale co ma piernik do wiatraka? Czy ja gdzieś napisałem, że to co powie Korwin =
  • Odpowiedz
2. Rozumiem, że twierdzisz, że efekt cieplarniany może mieć tylko i wyłącznie podłoże naturalne? Przykładowo wojna nuklearna nie będzie miała żadnego wpływu na klimat?


@jacek007g: Nie twierdzę, więc źle Pan rozumie. ;-)
  • Odpowiedz
@alosha:

2. Efekt cieplarniany zaobserwowano w ostatnich latach także na innych planetach Układu Słonecznego. Jak rozumiem, za globcio na Marsie odpowiadają Marsjanie, a na Plutonie - Plutonianie? (Pytanie jest oczywiście retoryczne - za efekt cieplarniany, jak ostatnio twierdzą naukowcy, odpowiada aktywność Słońca.)


Tak wynika z twojego tekstu, że nie ma ludzkiego wpływu na kilmat.

Na klimat wpływa wiele czynników
  • Odpowiedz
Na klimat wpływa wiele czynników


@jacek007g: Owszem. Dlatego nie można mówić, że gdyby na Ziemi nie było ludzi, to by nie było globcia. Też by było, tylko może odrobinę inne.
  • Odpowiedz
@jacek007g: Ale po co taką satyrę uprawiasz? Żeby ośmieszyć? Żeby ludzie nie zagłosowali? Uważasz, że obniżka podatków to zmiana w złym kierunku? Uważasz, że dług sam przestanie rosnąć i zacznie się spłacać? A może myślisz, że można zadłużać się w nieskończoność? To, że pewna grupa osób chce coś zmienić to nie jest fanatyzm. To, że trzeba przekonać jak najwięcej ludzi do tych zmian (bo inaczej wszystko na nic) to nie
  • Odpowiedz
@Jah00: Satyra jest po to, aby krytykować. Krytykuję te ugrupowanie, ponieważ mogę, a poza tym duża część postulatów KNP jest de facto albo anty wolnościowa albo należy do fikcji i realizację tych części założeń można włożyć między bajki. W niczym nie kompromituję albo sieję dezinformację - jeżeli ktoś jest na tyle inteligentny i potrafi czytać, zauważy, że obrazeczek jest żartem piętnującym i wyolbrzymiającym program KNP. Chyba nie zaprzeczysz, że Korwin
  • Odpowiedz
@jacek007g: Taaa, ciekawe tylko dlaczego jedyny rodzaj krytyki jaki spotykam to ośmieszanie, przekręcanie wypowiedzi, celowe "rozumienie" na opak wbrew logice i programowi partii. Natomiast jak czytam wykop 6 lat to nie widziałem ani jednego zasadnego i poważnego argumentu przeciw. Są tylko biadolenia ludzi kierujących się nie logiką czy mądrością, ale odczuciami typu "to nie może być takie proste", "gdyby tak było to już dawno by to wprowadzili", "to jest utopia
  • Odpowiedz
@Jah00:

1. Widocznie mało czytasz, albo nie czytasz tego, co jest ci nie pomyśli. Bo na Wykopie jest sporo osób, merytorycznie krytykujących KNP. Natomiast jest sporo gimbokorwinistów, których jedynym argumentem jest wyzywanie od lewactwa. Co mam teraz napisać, pracę doktorancką na temat słabości programu KNP? Jeżeli cię interesuje temat, to poszukaj sobie krytyki neoliberalizmu, ja mogę napisać to, co przeczytałem, chociażby blog Trystero, korwinologia , Ha-Joon Changa,

Grzegorza Kołodkę, Chomsky'iego, Piotra Napierała i wielu innych - no ale co mi to da te wymienianie, jak tego i tak nie przejrzysz, bo to przecież
  • Odpowiedz
@jacek007g:

no ale co mi to da te wymienianie, jak tego i tak nie przejrzysz, bo to przecież LEWACTWO.


Dokładnie, po co matematyk miałby czytać rozprawki na temat tego, że
  • Odpowiedz
@Jah00:

Dokładnie, po co matematyk miałby czytać rozprawki na temat tego, że 2+2=5?


Cóż, kolejna cecha korwinistów - ignoranckość. Dyskutować, nie znając nawet argumentów i poglądów przeciwnej
  • Odpowiedz