Wpis z mikrobloga

@domos: sprawdz czy sprzedawca pisal cos w regulaminie o opaltach celnych xd moze to janusz biznesu ktory nie pomyslal o takiej mozliwosci i on zaplaci:) bo w sumie to on powinien to zaplacic bo gdyby wyslal skan swojego zamowienia wyszlo by mniej do zaplaty niz kwota liczona z jego prowizja
@vaxx: kupiłem na allegro żeby w razie awarii nie #!$%@?ć się z majfrendami + przesyłka w cenie nowego na antypody tylko wysłać do gościa pod radom skoro pisze że gwarancja i że naprawi. A jakbym na #aliexpress zamówił i by mi bagiety na granicy zatrzymali to i tak bym bulił i tak. No chyba że nie, ale to właśnie się od was mirasy chciałem dowiedzieć co i jak z tym urzędem
@domos: A myślisz, że sprzedawca co zrobi? Będziesz musiał wysłać do niego, a on i tak odeśle to do Czajna. Zresztą, gościu ma aż dwadzieścia komentarzy, więc jakoś nie wierzyłbym w błyskawiczne i bezproblemowe działanie tej gwarancji.

Stąd też gwarancja realizowana jest bezpośrednio w autoryzowanym serwisie w Chinach. Świadczymy wszelką pomoc w wysyłce towaru, lub na życzenie zajmujemy się tym w imieniu Klienta. - super gwarancja, ku##o :D

Tak, przy
@vaxx: Tak, wyśle to do chin ale nie na mój koszt. Na mój koszt jest wysyłka rozpizganego tele pod radom. I dlatego zamowiłem na allegro. A czy ktoś mi powie w końcu jak działa urząd celny w przypadku przesyłek z chin? Bo na razie się dowiedziałem, że "trzeba było kupić na ali". No dobra zajebiście, wielkie dzięki za radę, ale co to ma wspólnego z moim pytaniem?
@vaxx: tego kto pokrywa koszty wysyłki do chin nie doczytałem - trudno, dałem się wyruchać, ale odpowiedzcie na moje pytanie mirki
@domos: Przesyłka jest na Ciebie - do Ciebie przyjdzie pismo, jeśli nałożą vat. Nie wiem jak wygląda sytuacja, kiedy kupujesz przez pośrednika, ale domyślam się, że jest bardziej zagmatwana.

Masz wszystko w opisie aukcji: Kto jest odpowiedzialny za opłaty celne? Za opłaty celne odpowiedzialny jest kupujący, przy czym, w wypadku wystąpienia formalności celnych oferujemy wszelką pomoc Dziękuję, dobranoc.

Podsumowując - płacisz komuś za pośrednictwo, a sam gówno na tym zyskujesz, do
@vaxx: No dobra #!$%@?ć, zobaczymy w praktyce jak to wygląda. Podejrzewam że nie można się już wycofać z transakcji. Może jeszcze przedzwonię do Miejskiego RPK (rzecznika praw konsumenta) i spytam co i jak