Wpis z mikrobloga

@pan_Kmicic: To jest dopiero piękny stan! Super! Jeśli zależy Ci na najtańszej opcji, znajdź zegarek z tym samych mechanizmem na chodzie, ale w beznadziejnym stanie. Kupisz prawdopodobnie za grosze. Przełożenie tarczy na działający mechanizm wyjdzie u zegarmistrza raczej taniej niż naprawa :) No chyba, że to z powodu jakiejś błahostki nie działa, więc warto wpierw wycenić naprawę.
@ArRog: to niestety tylko poglądowe zdjęcie, moja jest w trochę gorszym stanie, ale i tak nie jest tragicznie - małe pęknięcie przy zgięciu szkiełka, i parę rys na przodzie, w tym jedna długa. Tak teraz sobie patrzę i koperta jest nawet w lepszym stanie niż myślałem:) Dzięki za rady, zabiorę się za nią wkrótce:)
@ArRog: Moja babcia mieszkając na wsi w latach 40-tych kupiła rower "spod lady" za kilka wypłat, a później zamieniła go na zegarek marki Pobieda (może taki sam?). Teraz zegarki są wszędzie, a wtedy oddała rower żeby zawsze wiedzieć jaki jest czas.
@Blastboy: To jest niesamowite. Tak samo mój dziadek ma do dziś skórzany pasek do spodni, który kupił bodajże za pół wypłaty. Pasek do spodni! To poniekąd wyjaśnia dlaczego starsi ludzie tak bardzo dbają o swoje rzeczy.