Wpis z mikrobloga

Wykopowi programiści za marne 15k/miesiąc (chyba, że już dobiliście do 20) i więcej:

Potrzebuje napisać aplikację która będzie działać jako usługa/demon/#!$%@? pod linuksem (debian/łububuntu). Będzie sterować przez port com (serial?) zewnętrznym urządzeniem i słuchać na jakimś porcie TCP na połączenia z innych aplikacji.

Pytanie: W czym to napisać? Najprościej byłoby w javie (już zdarzało się pisać podobne aplikacje) ale z tego co widzę to nie tak hop siup odpalić to jako demona. Zresztą wpuszczać javę na serwer to też średnio mi się widzi... Niby oczywiste wydaje się C(++) ale znów wole jakiś taki "rozwinięty" język który większość pierdół zrobi za mnie i nie muszę się #!$%@?ć z zarządzaniem pamięcią itp. Ckratka odpada, bo linux. Pascal? To to żyje jeszcze? Coś innego?

#programowanie
  • 19
@wombatlbn: a co cie powstrzymuje przed wpuszczeniem javy na serwer? Miliony aplikacji tak chodza i maja sie dobrze. Ja odpalalem rozne rzeczy przez tomcata, ale nie wiem czy w twoim wypadku to dobre wyjscie.
@ozzie: no sorry, ale akurat aplikacje serwerowe to jedyne srodowisko, w ktorym java daje rade... Na desktopie chyba nawet nie mam jre...

A go... Super, napiszmy appke w hipsterskim jezyku. Za rok bedzie hype na jakis inny, to sie przepisze.

Zdecydowanie lepszy pomysl rzucil @KrzaQ2 - python.
@m_bielawski: Java to jest język przemyślany do dojenia korporacji, a nie do projektów, które mają po prostu dobrze działać. Jak napiszesz dobrze program w Go, nie ma potrzeby go przepisywać do innego języka.