Wpis z mikrobloga

Mireczki pozwolę sobie powtórzyć moje pytanie. Czy ten laptop nada się do użytku domowego? Moje wymagania to płynność, brak zwiech, matryca matowa co najmniej 15 cali i dysk SSD. Zastosowanie to internet, muzyka, filmy HD i okazjonalnie jakaś gra. W granicach ~2000zł ten jest OK, czy znajdę coś lepszego?

#komputery #pytanie
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FilozofujacaCalka: A testowałeś najnowszą wersję? I czemu lubuntu - jakiś stary netbook czy coś? Mogę tylko odpowiedzieć Standardową Odpowiedzią Administratora :(

mi działa (na wszystkim, kilku różnych laptopach i jednej stacjonarce)


Zawsze są laptopy system76 które mają gwarancję że wszystko z linuskiem będzie działało jak trzeba ;) ale... wg mnie są paskudne :P

Anyway, procesory się rozwijają. Taka ciekawostka, benchmark z d--y, ale jakiśtam wyznacznik jest. i7 z laptopa lenovo
  • Odpowiedz
Jeżeli koniecznie chcesz mieć dysk ssd to taka konfiguracja za ta cene jest na prawde spoko. Tylko czy kupujac przez internety nie bedzie problemow z gwarancja?( polskie cwaniaczki czesto chca zebys za koszty przesylki Ty pokrywal)
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: Spoko sprzęcik, #bojowkaasus ( ͡ ͜ʖ ͡) Pamiętaj by ubezpieczyć laptopa przy zakupie od przypadkowego uszkodzenia, opcja na 2 lata ochrony przy tej wartości sprzętu to coś koło 200 zł. Niestety sprzęt zakupiony w x-kom ubezpieczony od przypadkowych uszkodzeń nie będzie u nas naprawiany ale podwykonawca ich ubezpieczyciela też jest całkiem spoko.
  • Odpowiedz
@naprawalaptopow: Dzięki. A rzeczywiście tak jak mówił kolega wcześniej, do użytku domowego nie ma znaczenia czy ma się i3, czy i5? Taki zwykły laptop będzie okej, czy lepiej tego hybryda wziąć? Jestem trochę laik, bo całe życie stacjonarka, a teraz będę musiał mieć coś mobilnego.
  • Odpowiedz
Właśnie sprawdziłem, ta moja i3(3110) wypada lepiej w testach niż i5 4200u. Jeżeli ssd nie jest koniecznością, polecam toshibe satellite c55 a1h9(sprawdź w ceneo/allegro, bo nie wiem jak na tym moim cegłofonie linka wkleić)
  • Odpowiedz