Wpis z mikrobloga

Mireczki pozwolę sobie powtórzyć moje pytanie. Czy ten laptop nada się do użytku domowego? Moje wymagania to płynność, brak zwiech, matryca matowa co najmniej 15 cali i dysk SSD. Zastosowanie to internet, muzyka, filmy HD i okazjonalnie jakaś gra. W granicach ~2000zł ten jest OK, czy znajdę coś lepszego?

#komputery #pytanie
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FilozofujacaCalka: Oczywiście nie ma co ukrywać, i5 będzie lepszy a i7 jeszcze lepszy... pytanie tylko czy w ogóle odczujesz różnicę? i3 to kilka razy więcej mocy niż potrzebujesz tak naprawdę, nie testowałem wielu gier ale mogę stwierdzić że starcraft 2 działa idealnie na i3. Do przeglądarki, filmów, offica itd - więcej niż kiedykolwiek użyjesz.

Co do konkretnej oferty to rzuciłem po prostu pomysłem, modelem laptopa; jeśli ci się podoba to
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: o cholera, a ja się z linuksa utrzymuję od paru lat :(

zapomniałem napisać - sc2 oczywiście odpalony na wine na linuksie, i używając wbudowanej w i3 karty graficznej intela :) a jak chcesz do internetu i filmów... to po jaką cholerę ci windows, chyba żeby wspierać botnety :P

Może napisz jaka ew. gra by cię interesowała, bo ten laptop ma tylko wbudowanego intela.

W zamian dostajesz coś co
  • Odpowiedz
@list86: Nie no. Linuksa próbowałem parę razy w życiu. Głównie Ubuntu i ostatnio z przymusu na starym laptopie lubuntu. ZAWSZE coś nie działało, coś się psuło, a po paru miesiącach psuło się na amen. Na przykład ostatnio w lubuntu nie działała kontrola dźwięku, musiałem klepać jakieś komendy z neta w terminalu, a teraz rozwaliło się logo przy włączaniu i wyłączaniu komputera i jest jakiś niesformatowany tekst na błękitnym tle. Poza
  • Odpowiedz
@list86: Ależ ja byłem nastawiony superpozytywnie. W końcu myślałem, że będzie super, zero zwiech, bez wirusów, bez problemów, no i za darmo. Życie zweryfikowało moje nastawienie :|
  • Odpowiedz