Wpis z mikrobloga

#przegladstarychgier #gry #gimbynieznajo

Big Nose the Caveman (1991) – gra platformowa wyprodukowana przez Camerica i wydana przez Codemasters w 1991 roku dla konsoli Nintendo Entertainment System, a następnie w 1992 roku dla Atari ST i Amigi.

Tytułowy bohater to jaskiniowiec, a akcja gry toczy się w epoce kamienia łupanego. Celem gry jest dotarcie do wielkiego pterodaktyla, którego bohater zobaczył chodząc pod swoją jaskinią i zapragnął go zjeść (początkowy filmik). Aby dotrzeć do owego pterodaktyla należy przejść przez cztery wyspy (Paradise Island, Monster Island, Terror Island i Chaos Island), z których każda ma ok. 6-7 etapów.

Przeciwnikami są, w zależności od poziomów - dinozaury, pterodaktyle, ryby wyskakujące z wody, pełzające węże, pająki itp. Są również różne rodzaje etapów - zwykły krajobraz nieopodal jaskiń, różne lasy, jaskinie, groty, a nawet etapy w niebie na chmurach, bloki lodowych brył itp. Na każdej wyspie (oprócz ostatniej), ostatni etap to przeprawa na następną wyspę. W tego typu etapach jaskiniowiec lata wirując maczugą nad oceanem. Trzeba uważać na wodę wypryskującą z wielorybów, w niektórych takich etapach na lawę tryskającą z wulkanów itp. Na koniec każdego etapu należy pokonać bossa. W zależności od etapu może to być triceratops szarżujący na jaskiniowca, wielki tyranozaur ziejący ogniem, morski potwór (w przeprawach z wyspy na wyspę), potwór siedzący w wodzie i kłapiący paszczą (w towarzystwie latającego owada), gigantyczny skorpion i wiele innych stworzeń.
Pobierz
źródło: comment_toB00h4vc9AejqTXOg2CgqDe4w5BoJQk.jpg
  • 9
@LordOfTheBananas: MIałem w #krosno wypożyczalnię kardridży umiejscowioną łącznie z wypożyczalnią kaset VHS na terenie prywatnej posesji przy Powstańców Warszawskich. Tam własnie wypożyczyłem kiedyś Złotą Piątkę i przechodziłem Big Nose the Caveman. Pamiętam, że platformówka sprawiała mi prawie tyle radości, co Mario. Szkoda, że wypożyczalnia szybko padła, podejrzewam, że gry po prostu do niej nie wracały...