Wpis z mikrobloga

#dziendobry :-) Życzę miłego, spokojnego dnia.

Równo tydzień temu zacząłem spać snem dwufazowym (Biphasic 6+20). Same pozytywy:

- po obudzeniu się, w niecałą minutę jestem gotowy do działania. Wcześniej bywało różnie...

- Ogromna oszczędność czasu

- Skończyły się problemy z bezsennością

- Nie ma już "wstawania lewą nogą" ;-) przez cały dzień pełna pogoda ducha.

#6godzinsnu #sleepasandroid

epigraf - #dziendobry :-) Życzę miłego, spokojnego dnia.



Równo tydzień temu zaczął...

źródło: comment_h9XjHx4gtzHpIpl0PJNCIeLYBwY5qB3X.jpg

Pobierz
  • 16
@plnk: Problem właśnie z tym, że on analizuje Twój ruch poprzez akcelerometr. Jeśli nałożą się Twoje i Jej nieświadome ruchy w ciągu nocy, informacje będą bezwartościowe.
@NewGuy: Na 40 minut, dając sobie właśnie 20min na zaśnięcie. Nie trzeba koniecznie na siłę próbować zasnąć, bo sam mam z takimi drzemkami problem. Wystarczy zapewnić sobie ciemność i ciszę, zrelaksować się przez ten czas.
@epigraf: Ok, dzieki za informacje. A jak wyglada sprawa z posilkami? Jesz przed czy po drzemce ? I ta aplikacja do spania jest do czegos potrzebna ? Sprobowalbym tego sposobu bo wstawanie jest dla mnie nie lada wyzwaniem.
@NewGuy: Powiem Ci, że nie zwracam zupełnie uwagi na posiłki :) Nie ma to znaczenia.

Jeśli nie czytałeś nic na temat faz snu, fal beta alfa itd. to powinieneś wiedzieć, że pełen cykl trwa mniej więcej 90 minut (sen płytki->głęboki->~Rem->sen płytki). Ważne jest, by obudzić się właśnie będąc w tej części, gdzie nasz sen jest płytki. Wtedy nie budzimy się jeszcze bardziej zmęczeni i zaspani. Aplikacja pomaga właśnie w "wyłapaniu" tego
6h w nocy, 20min drzemki w dzień. 01:00-07:00.


@epigraf: takie coś u mnie nie przejdzie, wystarczy mi 20min spania po południu i mogę zapomnieć o szybkim zaśnięciu w nocy.