Wpis z mikrobloga

@doktorplaga: Z początkujących programów wybrałbym Starting Strength. Rippetoe to autorytet i ma bogate doświadczenie w treningu innych ludzi. Poza tym, szybszy zastój będziesz miał na 5x5, bo w połączeniu z seriami rozgrzewkowymi będziesz wykończony - zakładając, że w seriach będziesz używał ciężaru 80% RM.
  • Odpowiedz
@doktorplaga: A jak chcesz przybrać na masie, to po prostu jedz więcej. Program ma drugorzędne znaczenie.

Sam ćwiczę własnym programem na siłę - 3 serie po 3 powtórzenia. Ale rosnąć nie chcę. Po prostu wpieprzam +/- 1800 kcal dziennie i jestem bardzo zadowolony. Gdybym chciał, to mięśnie rosłyby zajebiście szybko, tylko musiałbym więcej szamać.
  • Odpowiedz
@doktorplaga: A co tu się rozpisywać. 5x5 to już klasyka do budowania siły i ew. hipertrofii przy odpowiednich ćwiczeniach asystujących.

Na wszystkim urośniesz jeżeli będziesz wszystko wykonywał odpowiednio długo, poprawnie i sumiennie.
  • Odpowiedz
  • 0
@doktorplaga: typ wygląda dobrze jak na SWOJĄ wage. Jakby #!$%@? dużo to byłby wielki. A nie każdy ćwiczy na masę. Maxy ma całkiem dobre i ma wiedze na temat treningu
  • Odpowiedz
@shdw: cwiczenia asystujace - mozesz rozwinac?

@Szefu: nie wiem jaka ma wage, ale jego wyglad po prostu nie byl jakis oszalamiajacy. Zastanawiam sie tez, czy trening ten nie bedzie prowadzil do dysproporcji w budowie ciala?

Staz mam ok. 4 lata, ale bardzo mocno porozbijany i wlasciwie to cwiczylem dawno temu, malo z tego pozostalo, obecnie od pol roku nie odwiedzilem silowni nawet na moment, powracam od przyszlego miesiaca
  • Odpowiedz
@doktorplaga: jak przez pół roku nie byłeś na siłce to nie ma przeszkód zeby nie robić sl. Wg mnie dobry program, ale zastanów sie po co ćwiczysz. Jak chcesz tylko masę to na pewno szybciejj urośniesz na innych planach gdzie robisz różne izolowane ćwiczenia. Pomijam to że taka masa jest bezużyteczna. Na programach siłowych na pewno rośnie się wolniej (bo po pierwsze progresja idzie powoli, po drugie np. taki biceps
  • Odpowiedz
I wlasnie dlatego, ze mysle o silowym pytam o 5x5, bo wczesniej nie mialem z nim stycznosci. W takim razie wyniki silowe w gore gwarantowane, a jak bede jadl jak dzik to jeszcze sie zmasuje? Bedzie wilk syty i owca cala? ;) Czy dorzucenie cwiczen (w niewielkiej ilosci) na ramiona i lydki jest dobrym pomyslem? Nie ukrywam, ze po okresie redukcyjnym chcialbym odslonic estetyczne, proporcjonalne cialo :)
  • Odpowiedz
@doktorplaga: ja robiąc ten program dodaje sobie np. ćwiczenie na łapy raz czy dwa w tygodniu. Gdybym ćwiczył tylko na siłowni na pewno dodawałbym jakieś lżejsze ćwiczenia na koniec każdego treningu (np. jakaś superseria na biceps z tricepsem i brzuch a na następnym treningu coś innego). Ale że ogólnie ćwicze teraz 6 razy w tygodniu (3 siłownia i 3 boks) to nie ma dla mnie sensu.
  • Odpowiedz
@doktorplaga: ćwiczenia asystujące (assistance exercises), to ćwiczenia które wzmacniają pojedyncze partie mięśniowe w celu poprawy wyników przy ćwiczeniach złożonych.

Przykłady:

- good mornings – wzmocnienie odcinka
  • Odpowiedz