Wpis z mikrobloga

@michael_: Mam przed matrycą filtr, który w jakimś stopniu odcina światło podczerwone... A na obiektywie filtr, który wpuszcza tylko światło podczerwone więc żeby cokolwiek zarejestrować muszę chwilę naświetlać to zdjęcia.... Dlatego poszedłem w południe żeby było jak najwięcej światła i podbijałem ISO do 1250 - 1600.... Przy czasie około 1 sekundy. Ze Statywu oczywiście ale małą ostrość może powodować to, że zawsze jakiś wiaterek mały jest i porusza nawet minimalnie i
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: Nakładasz filtr na obiektyw, zdjęcia oryginalnie jest w większości czerwone... I potem na komputerze zmieniasz balans bieli, który przeważnie jest w zimnych kolorach... Można uzyskać różne kolory w zależności od obróbki bo tutaj jest ona konieczna.
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: To jeszcze się zapytam... czy oprócz uzyskania tego ciekawego efektu optycznego zdjęcia w podczerwieni dają możliwość obserwacji zjawisk których nie dało by się obejrzeć w widzialnym spektrum światła?
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: hhmm ciekawe pytanie... Widać bodajże jak się lampa np. w pilocie od TV zapala :P można patrzeć prosto w słońce i tylko czerwona kropka :P Na ten temat musiał byś już w sumie sam doczytać :)
  • Odpowiedz