Wpis z mikrobloga

Wyjaśnienie dlaczego wołam mirków na dole, zapraszam do zapoznania się z listą która będzie wklejana dla osób które codziennie pytają którą konsolę wybrać, starałem się trzymać w miarę możliwości surowych faktów i unikać subiektywnej opinii, listę konsultowałem z kilkoma mirkami którzy akurat byli dostępni gdy to pisałem.

PS3 czy X360

Plusy:

PS3

+ ilość wysoko ocenianych tytułów na wyłączność

+ abonament PS Plus (ilość gier, do niedawna jakość powyżej 80/100 wg Metacritic, zniżki, promocje)

+ pad (waga, czas na jednym ładowaniu, najlepszy do bijatyk)

+ napęd Bluray (filmy, gry na mniejszej ilości płyt niż DVD)

+ darmowe multi

+ możliwość kupowania każdej gry w 4 osoby co daje 25% ceny każdej gry

+ możliwość odsprzedania wspólnie kupionych gier co jeszcze bardziej obniża koszt gier

+ #mirkoligaps3, cotygodniowa rywalizacja między mirkami :)

+ precyzyjny kontroler Move (nie wymaga dużego pomieszczenia i dobrego oświetlenia)

X360

+ pad (najlepszy do FPSów, możliwość wymiany akumulatorków, analogi i triggery)

+ łatwość w przerabianiu konsoli, tanie piraty (niska cena DVD-R)*

+ lepsza jakość usług sieciowych

+ Kinect (dobry do gier tanecznych, wykrywa całe ciało)

Minusy:

PS3

- pad (gorszy do FPSów, brak ładowania pada przy wyłączonej konsoli, triggery – jest przejściówka na pada od Xa**)

- stabilność sieci PSN, częste konserwacje uniemożliwiające granie w multi

- większa wrażliwość sieci PSN na ataki "hakerskie" (cudzysłów dla DDoSujących)

- trudniejsze piractwo (przerabianie PS3, piraty tylko z dysku zewnętrznego)*

X360

- pad z najgorszym d-padem (krzyżak) który nie nadaje się do wielu gier w szczególności bijatyk

- płatne multi

- ilość exów (z wartych uwagi Gears of War, Forza, Fable, PGR)

- Kinect wymaga odpowiednio dużego pokoju i oświetlenia do grania aby czujnik dobrze wykrywał ruchy gracza

- duża awaryjność starszych modeli (ostrzeżenie dla np. rodziców kupujących "konekta" dla dzieci)

* Proszę się nie oburzać, starając się być obiektywnym musiałem napisać o tym co dla wielu osób jest decydującym czynnikiem przy wyborze konsoli.

Przejściówka umożliwiająca podłączenie pada z X360 do PS3 dostępna jest na aliexpress ($25)

Wołam AKTYWNE osoby w tagach #ps3 #xbox360 #konsole
z prośbą o potwierdzenie tej listy plusem** który później zamienię w nick pod pastą gdy ktoś zapyta o wybór konsoli będzie widział listę osób które się z tym zgadzają co będzie w pewien sposób opinią mirko a nie tylko moją.

Bez obaw, lista pod pastą będzie bez @ więc nie będę mirków taką listą wołał codziennie gdy ktoś zada pytanie o wybór konsoli.

@Zioman @Colek @PanKara i @PanKawa :) @shichibukaii @Sad- @cherryq @remixs @maciekpod @martin-marti @kjomputken @Munchhausen @dzangyl @shichibukaii @KORraN @klinik96 @klik34 @jarbi @Brozyn @Krolowiec @Vegan @PanKara @Zakakaikane @Howkin @Masterczulki @memfis91 @desygnat @vervurax @Brylant @kostner @Nizki @Grumens @Omka @Wandsbeker @CrossX @Fejfer @gopix @andziela @yacolek @Hajak @Dark @JazzBlurr @skruczysyn @wlochatyjoe @So_I_Scream @nilhir @REMIR3X @Radosz86 @SpiderFYM @Matyson @pazdzioch564 @RayRayRay @Sad- @kuba668 @Paputka @disufhs89ws34oklrsfs @ReyPL i @RayRayRay @ThrashMetal @kuba668 @Singularity00 @JoanTB @dziobalica @Lumpart @ButelkaBezKaucji @iszacht @pazdzioch564 @xDawidMx @EOS @kamil1210 @lolman @etherway @Krono @Krupier @jordanos @W_k_u

Jak kogoś pominąłem to sorry, przejrzałem tagi z grubsza i wyszło co wyszło, same tagi które obserwujecie powinny was zawołać, jak obserwujecie a nie czytacie powiadomień to już nie biorę za to odpowiedzialności :P

Tak lista w 80% to #mirkoligaps3 Zioman na pewno by pozwolił pożyczyć spamlistę gdybym spytał ;)

Jak ktoś wyłapie jakieś błędy czy ma pomysły to chętnie poczytam i usprawnię to co wyżej uczyniłem.

Wpisy mirków z pcmasterrace będą kasowane a czarnolista nakarmiona :>
Liquid_Snake - Wyjaśnienie dlaczego wołam mirków na dole, zapraszam do zapoznania się...

źródło: comment_aUMSC6Hy7cTN9qSUCoKUx5QJWEGTgVm7.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
@Liquid_Snake: takie konta byly banowane po czasie, zapomnialem wspomniec wczesniej, ale chodzi mi o legalnosc punktow ms i kont z grami

pamietaj ze w przypadku takiego bana dostawales go na profil, nie na cala konsole :)
  • Odpowiedz
@pqp_1: punkty kupowałem legalnie, nigdy nie przerabiałem konsoli a o regulaminie dotyczącym kont dowiedziałem się PO BANIE, spróbuj w regulaminie sam znaleźć info o zakazie kupowania czy grania z takich kont, powodzenia :/

pamietaj ze w przypadku takiego bana dostawales go na profil, nie na cala konsole :)


@pqp_1: i tu widzę że piszesz czasami o czymś o czym nie masz pojęcia, nie ładnie nie ładnie pqp :>
  • Odpowiedz
@Liquid_Snake: to oposze ci jak to bylo na poczatku

najpierw mozna bylo kupowac konta, bylo ok, do czasu..

pierwsze bany byly na profile gdzies chyba w 2012-2013, niektorzy mieli te bany, inni nie, wiekszosc za lewe punkty ms, ale byly to tez konta ktore mialy te gry
  • Odpowiedz
@pqp_1: no trudno, szczerze mówiąc ten ban to najlepsze co otrzymałem od MS po latach bycia ich klientem od pierwszego Xboxa do 360, dzięki temu wróciłem do PlayStation i każdego dnia żałuję że tak późno.
  • Odpowiedz
@Liquid_Snake: Odnośnie wstecznej kompatybilności na ps3, to przy przerobionej konsoli istnieje jeszcze taka opcja, wówczas można też grać na slimkach w gry z ps2. Ogólnie jeśli ktoś planuje bawić się przerobioną trójką, to ma sporo możliwości, wielokrotnie lepszy odtwarzacz multimediów, trzymanie gier na dysku zewnętrznym i wewnętrznym, jak kto woli. Linuxa ponownie można instalować, ale to interesuje raczej promil użytkowników. Jakkolwiek, jak ktoś będzie zainteresowany tematem, to wejdzie na psx-scene
  • Odpowiedz
@PanKawa: to tak jak z pierwszym Xboxem, przerobiony to multimedialny kombajn którego posiadam do dzisiaj i bym używał ale mam w PL, nie przerobiony to jak wersja demo, aż boli co on może a na co pozwala MS :/
  • Odpowiedz
Odnośnie wstecznej kompatybilności na ps3, to przy przerobionej konsoli istnieje jeszcze taka opcja, wówczas można też grać na slimkach w gry z ps2.


@PanKawa: na facie to też działa cumplu :3
  • Odpowiedz
@Liquid_Snake: ale ja nie mam ps3 xD

Wątku nie chce mi się przeglądać, czy to już było czy nie, ale wiele osób potwierdza opinię, że pad od ps3 (czy sony ogólnie) wygodniej trzyma się dziewczynom, a od xboxa facetom. Ja też się pod tym podpisuję.
  • Odpowiedz
@Carcharias: pierwszy raz spotykam się z opinią o przyciskach, serio, ja akurat je lubiłem i ten materiał, aż się proszą o wciskanie ;)

W plusach PS3 napisałem że pad jest lekki, czy waga pada Xa jest wadą? a co z tymi którzy lubią coś czuć w ręce? jest ich tylu co tych co narzekają na plastik przycisków pada X360 ;)
  • Odpowiedz
do padow nie ma o sie przyczepiac, oba dobre z wskazaniem na fpsy dla xboxa i bijatyki dla ps3, ale to tylko moja opinia, w reszte gier gra sie wygodnie i tu i tu

tak czy siak, wydaje mi sie ze kazdy fan gier szczegolnie na konsoli powinien miec obie konsole, ktore w przypadku uzywek mozna kupic za ok 1000 zl i miec duza ilosc tytulow ktore drogie nie sa, za uzywke
  • Odpowiedz