Wpis z mikrobloga

Wyjaśnienie dlaczego wołam mirków na dole, zapraszam do zapoznania się z listą która będzie wklejana dla osób które codziennie pytają którą konsolę wybrać, starałem się trzymać w miarę możliwości surowych faktów i unikać subiektywnej opinii, listę konsultowałem z kilkoma mirkami którzy akurat byli dostępni gdy to pisałem.

PS3 czy X360

Plusy:

PS3

+ ilość wysoko ocenianych tytułów na wyłączność

+ abonament PS Plus (ilość gier, do niedawna jakość powyżej 80/100 wg Metacritic, zniżki, promocje)

+ pad (waga, czas na jednym ładowaniu, najlepszy do bijatyk)

+ napęd Bluray (filmy, gry na mniejszej ilości płyt niż DVD)

+ darmowe multi

+ możliwość kupowania każdej gry w 4 osoby co daje 25% ceny każdej gry

+ możliwość odsprzedania wspólnie kupionych gier co jeszcze bardziej obniża koszt gier

+ #mirkoligaps3, cotygodniowa rywalizacja między mirkami :)

+ precyzyjny kontroler Move (nie wymaga dużego pomieszczenia i dobrego oświetlenia)

X360

+ pad (najlepszy do FPSów, możliwość wymiany akumulatorków, analogi i triggery)

+ łatwość w przerabianiu konsoli, tanie piraty (niska cena DVD-R)*

+ lepsza jakość usług sieciowych

+ Kinect (dobry do gier tanecznych, wykrywa całe ciało)

Minusy:

PS3

- pad (gorszy do FPSów, brak ładowania pada przy wyłączonej konsoli, triggery – jest przejściówka na pada od Xa**)

- stabilność sieci PSN, częste konserwacje uniemożliwiające granie w multi

- większa wrażliwość sieci PSN na ataki "hakerskie" (cudzysłów dla DDoSujących)

- trudniejsze piractwo (przerabianie PS3, piraty tylko z dysku zewnętrznego)*

X360

- pad z najgorszym d-padem (krzyżak) który nie nadaje się do wielu gier w szczególności bijatyk

- płatne multi

- ilość exów (z wartych uwagi Gears of War, Forza, Fable, PGR)

- Kinect wymaga odpowiednio dużego pokoju i oświetlenia do grania aby czujnik dobrze wykrywał ruchy gracza

- duża awaryjność starszych modeli (ostrzeżenie dla np. rodziców kupujących "konekta" dla dzieci)

* Proszę się nie oburzać, starając się być obiektywnym musiałem napisać o tym co dla wielu osób jest decydującym czynnikiem przy wyborze konsoli.

Przejściówka umożliwiająca podłączenie pada z X360 do PS3 dostępna jest na aliexpress ($25)

Wołam AKTYWNE osoby w tagach #ps3 #xbox360 #konsole
z prośbą o potwierdzenie tej listy plusem** który później zamienię w nick pod pastą gdy ktoś zapyta o wybór konsoli będzie widział listę osób które się z tym zgadzają co będzie w pewien sposób opinią mirko a nie tylko moją.

Bez obaw, lista pod pastą będzie bez @ więc nie będę mirków taką listą wołał codziennie gdy ktoś zada pytanie o wybór konsoli.

@Zioman @Colek @PanKara i @PanKawa :) @shichibukaii @Sad- @cherryq @remixs @maciekpod @martin-marti @kjomputken @Munchhausen @dzangyl @shichibukaii @KORraN @klinik96 @klik34 @jarbi @Brozyn @Krolowiec @Vegan @PanKara @Zakakaikane @Howkin @Masterczulki @memfis91 @desygnat @vervurax @Brylant @kostner @Nizki @Grumens @Omka @Wandsbeker @CrossX @Fejfer @gopix @andziela @yacolek @Hajak @Dark @JazzBlurr @skruczysyn @wlochatyjoe @So_I_Scream @nilhir @REMIR3X @Radosz86 @SpiderFYM @Matyson @pazdzioch564 @RayRayRay @Sad- @kuba668 @Paputka @disufhs89ws34oklrsfs @ReyPL i @RayRayRay @ThrashMetal @kuba668 @Singularity00 @JoanTB @dziobalica @Lumpart @ButelkaBezKaucji @iszacht @pazdzioch564 @xDawidMx @EOS @kamil1210 @lolman @etherway @Krono @Krupier @jordanos @W_k_u

Jak kogoś pominąłem to sorry, przejrzałem tagi z grubsza i wyszło co wyszło, same tagi które obserwujecie powinny was zawołać, jak obserwujecie a nie czytacie powiadomień to już nie biorę za to odpowiedzialności :P

Tak lista w 80% to #mirkoligaps3 Zioman na pewno by pozwolił pożyczyć spamlistę gdybym spytał ;)

Jak ktoś wyłapie jakieś błędy czy ma pomysły to chętnie poczytam i usprawnię to co wyżej uczyniłem.

Wpisy mirków z pcmasterrace będą kasowane a czarnolista nakarmiona :>
Liquid_Snake - Wyjaśnienie dlaczego wołam mirków na dole, zapraszam do zapoznania się...

źródło: comment_aUMSC6Hy7cTN9qSUCoKUx5QJWEGTgVm7.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
Lol, ja myślałem, że to napęd schrzaniony...


@Ranven: DVD do tej pory z tego co wiem ma wielokrotnie szybszą prędkość niż Bluray, to się musi przekładać na głośność konsoli a ponoć i na szybkość wczytywania płyty ale co do tego nie mam pewności.
  • Odpowiedz
@Liquid_Snake: YLoDy rzeczywiście występowały na fatach, ale jednak to nie jest ta sama ilość, co w wypadku iksa. Z 10 osób, które w mym gronie kupiły pudło, jestem chyba jedyną osobą, której konsola działa do dziś. Statystyka kurde ;)
  • Odpowiedz
zawsze jak mnie ktoś pytał co wybrać to mówię że ps3


@iszacht: a u mnie odwrotnie, mnie pytali a ja doradzałem Xboxa bo sam miałem i znajomi jak i ja sam chciałem pograć razem, teraz oni zostali z Xboxami a ja sam z PS3 (,)
  • Odpowiedz
@yacolek: czytam twoje posty i piszesz bzdury totalne odnosnie piractwa na ps3 i xboxie

po pierwsze napisales ze znalezienie konsoli z tym niskim softem jest proste - nie jest

po drugie takie konsole sie cenia i to nie
  • Odpowiedz
@Liquid_Snake: nie znam statystyk rroda ale uwierz mi ze przypadlosc byla ta sama dla obu konsol, to wszystko przez metody produkcji

warto w minusach ps3 dodac informacje o ylodzie, bo tak jak rrod i ylod to ta sama wada
  • Odpowiedz
czytam twoje posty i piszesz bzdury totalne odnosnie piractwa na ps3 i xboxie


@pqp_1: ale nie obrażaj pan dobre

po pierwsze napisales ze znalezienie konsoli z tym niskim softem jest proste - nie
  • Odpowiedz
Sony cisza w temacie.


@Liquid_Snake: też banuja, tylko skala piractwa jest dużo mniejsza niż na xboxie, to się rzadziej słyszy. Ale lecą bany na konta i na konsole.

W PS3 masz tez pełno narzędzi by się kryć przed banicją, PSn enabler, który wyłącza cfw, stealthman który udaje singstara i takie rożne, czyszczenie logów. Ale nie znasz dnia ani godziny.
  • Odpowiedz
@Liquid_Snake: a zeby nikt juz nie pisal mozesz w nawiasie dodac zeby unikac ps3 fat, a w przypadku xboxow starszych kupowac tylko i wylacznie z plyta glowna jasper

faty ps3 padaly losowo i ciezko odkryc te ktore sa "dobre", a ktore "zle", natomiast w przypadku xboxa jest owiele latwiej i wystarczy znalezc konsole z plyta glowna jasper ( w necie setki poradnikow jak po opakowaniu rozpoznac wersje) i mozna zapomniec
  • Odpowiedz
ps3 slimm( 2k [....], wszystkie sa nieawaryjne


@pqp_1: slim też zdycha. To kwestia technologii procesorów. http://www.ps3devwiki.com/ps3/SKU_Models tu jest ładna rozpiska, z kolumną odnosnie przerabialności modeli dokładnie :>

Można uznać za bezpieczne slimki które oba procki mają w 45nm - ale nie jest to regułą. Na bank trzymają się lepiej od premierowego fata, bo tamte robiły za grill i opiekacz.

Sam mam CECHL, czyli najlepszy fat z fatów. Warto dodać, że
  • Odpowiedz
@pqp_1: były bany za granie w oryginalne gry przed premierą, bo jakiś Jesus z gamestopu sprzedał cichaczem pod ladą, albo bany za nieaktywną opcję płatności/problem z kartą (chociaz w sumie to była blokada konta, czasowa - a nie całej konsoli od XBL)
  • Odpowiedz
o innych przypadkach nigdy nie slyszalem


@pqp_1: no to właśnie usłyszysz, kupowałem konta z grami, za to ban ale na czacie MStu nawet nie chcieli mi tego powiedzieć, zostałem olany tak że moderator sobie zamknął okno z pytaniami i tyle, mam o wiele lepsze wrażenia po kontaktowaniu się z PlayStation Polska.
  • Odpowiedz