Wpis z mikrobloga

KTO PRACOWAŁ WCZORAJ PRZEZ 15.5 GODZINY, DZIĘKI CZEMU POBIŁ SWÓJ REKORD Z DNIA PRZEDWCZORAJSZEGO, WYNOSZĄCY 13 GODZIN?


KTO PO 12 GODZINACH PRACY ZASŁABŁ WCZORAJ ZE ZMĘCZENIA, BO ORA OD PONIEDZIAŁKU, ŚPIĄC PO 4 GODZINY?


KTO ODPOCZĄŁ CHWILĘ I WRÓCIŁ DO ROBOTY, I DAŁ RADĘ?


Wspominałam, że musze dojeżdżać do roboty po 30 kilometrów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze tydzień i się okaże czy przedłużą kontrakt do końca listopada. Wiem, że widok pengerów na koncie mi to wynagrodzi, ale i tak zaczynam się zastanawiać czy warto tracić tu zdrowie fizyczne i psychiczne... Robota nie jest ciężka, ludzie są super i bardzo życzliwi - dużo Polaków, a nawet jesli ktoś nie jest Polakiem, to na 99% mówi po polsku. ;)

Do tego karmią dobrze (śniadanie, obiad, podwieczorek i ewentualnie kolacja) ale po 11-12 godzinach przychodzi kryzys. A taki z-------l jak teraz ma być jeszcze przez miesiąc.

Na szczęście dziś wolne.

#norweskidziennikindeed #damradejakoschyba
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@platkiowsiane: Zwrot podatku będzie dopiero w czerwcu, zaoszczędzona kwota jest na teraz, bez zwrotu. Dokładnie nie wiem jak to wygląda, za krótko jeszcze tu jestem. ;)

Wstyd powiedzieć, ale nie wiedziałam nawet nic o żadnych zniżkach. :O
  • Odpowiedz
@prawilna_mordeczka: Cięzko powiedziec czy to realne czy nie. Wszystko zależy jak, ile i gdzie pracujesz, zasady nadgodzin są zalezne od firmy, w mojej poprzedniej za nadgodziny było +100%, tutaj mam tylko +40%. Wynajem pokoju - max 3.5k koron, nie w dużym mieście, tylko w mniejszych miasteczkach. W sklepie nigdy nie zostawiłam więcej niż 400-500 koron za jednym razem, ale też nie jem jakoś szczególnie dużo. Najdroższe są a-----l i fajki
  • Odpowiedz
@prawilna_mordeczka:

Z mojej perspektywy to te 10k uważam za dużo i musiałbyś n---------ć sporo nadgodzin albo mieć jakiś fach w ręku. Zwrot podatku to 40k koron (wyżej napisałem jak to się oblicza). @indeed miała trochę szczęścia szukając pracy bez języka i nie jest teraz tak łatwo dostać, szczególnie jak nie jesteś na miejscu. Najlepiej się najpierw nauczyć norweskiego przed wyjazdem tak jak ja robię.

Co do wynajmu mieszkania to właściciel nigdy nie jest do przodu tyle ile piszesz i nie wiem gdzie masz tak tanie mieszkania za taką cenę. Chyba, że to dla 1 osoby. Mieszkanie trzeba też urządzić a sebixy mogą coś popsuć. Nie wydaje mi się, żeby to był najlepszy sposób na inwestowanie pieniędzy (inaczej każdy bogaty człowiek by tak robił więc coś musi w tym
  • Odpowiedz