Wpis z mikrobloga

Co ja widzę :o Polacy zabrali się za robienie seriali :O

Czułem się jakbym oglądał trailer do porządnego kina amerykańskiego. Muzyka, zdjęcia, ujęcia, klimat, sposób mówienia aktorów. Jakby ktoś dał angielski dubbing, w ogóle bym nie uwierzył, że to polskie.

#film #wataha

#seriale
R.....x - Co ja widzę :o Polacy zabrali się za robienie seriali :O

Czułem się jakbym...
  • 56
  • Odpowiedz
kretyńskie dialogi ("jak to wypłynie, to nas wypłucze"), fatalna gra aktorska i cedzenie każdej kwestii z wdziękiem nienanoliwionego robota.


@Dutch: niezły jesteś specjalista jak potrafisz stwierdzić to wszystko tylko na podstawie trailera, który trwa 1:41 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tatwarm: 2 minuty napakowane scenami i dialogami (i to tymi wyselekcjonowanymi, najlepszymi - bo przecież chcemy zachęcić widza do oglądania) to Twoim zdaniem mało, by wyciągnąć wnioski? Usuń konto. Inna sprawa, że mógłbym tego trailera nie oglądać wcale i mieć identyczne przemyślenia - bo polskie seriale to z założenia gawno i nie wiem, dlaczego miałbym się nimi katować mając jako alternatywę "The knick", "Masters of sex" czy "House of cards"
  • Odpowiedz
@Dutch: ty tak na serio?

Jest dosłownie kilka wycinków dialogów które mają nakreślić fabułę, jak na ich podstawie można stwierdzić czy ktoś zagra dobrze czy źle w całym serialu? Jakiś dar jasnowidzenia masz?

Nawet nie wspomnę, że np. Topa nie wypowiada żadnej kwestii a część aktorów nawet się w tej zapowiedzi nie
  • Odpowiedz
@Dutch:

mając do wyboru milion doskonałych zagranicznych produkcji?

Podaj tytuły, chętnie zobaczę.

Poza tym zwyżka formy to najlepsze określenie tych twoich zagranicznych produkcji. Większość rozkręca się po kilku odcinkach, czasem dobre są tylko dwa odcinki z całego sezonu - pierwszy i ostatni.
  • Odpowiedz
@Rezix: A dla mnie wygląda słabo. Teraz jest moda na mundurowych, tylko o tym będziemy robić filmy. O mundurowych albo komedie romantyczne. Aktorzy też ci sami. Lipa.
  • Odpowiedz
@tatwarm:

Podaj tytuły, chętnie zobaczę.


The Knick, Masters of Sex, Breaking Bad, The Wire, House of Cards, The Shield, Misfits, Sons of Anarchy, Strike Back, Castle, True Detective (choć ten akurat przereklamowany motzno), Doctor Who, The Office US, Sherlock, Homeland, Rome - na szybko z głowy, więcej znajdziesz np. w rankingach Filmweba czy IMDB.
  • Odpowiedz
@Dutch:

To, że produkujemy gówniane seriale to nie jest żadna tajemnica ale w tym widać potencjał i nawet jeśli początkowe odcinki nie będą porywające to dam mu szansę. Tak jak to zrobiłem w przypadku True Detective czy Breaking Bad które mocno rozczarowywały na początku. Zmierzam do tego, że moim zdaniem, nie da się ocenić serialu po trailerze bo w mniej niż 2 minuty nie jesteś w stanie przekazać nic sensownego,
  • Odpowiedz
Mój kolega-dźwiękowiec opowiadał mi, że dostał propozycję nagrywania dubbingu do polskiego filmu - reżyser wraz z producentem wymyślili, że jak się nagra dialogi i efekty post-factum, to koszty pójdą znacznie w dół. Tyle, że na ekranie będzie to brzmiało tak gównianie i sztucznie, że nikt nawet nie uwierzy w opowiadaną historię.


@szatniarka: no cóż. Albo tanio i niedobrze, albo drogo i dobrze. Niemniej są firmy robiące rzeczy tego typu profesjonalnie,
  • Odpowiedz