Wpis z mikrobloga

oto następujący problem: klient przyjeżdża do hotelu, ma ze sobą smartfon, chromecast, laptopa itd i chce w tych wszystkich urządzeniach mieć hotelowy internet. Przyjmijmy że klient nie jest obeznany technologicznie. Pytanie: w jaki sposób, najprościej, dostarczyć mu hotelowy internet na te urządzenia? Bez ich rekonfiguracji.

Myślałem że rozwiązaniem jest przenośny router, weźmy TP-Link TL-WR702N, w którym korzystając z trybu 'bridge' ustawiamy ssid/hasło takie jak klient ma w domu, i urządzenia się łączą. Możliwe problemy w takim podejściu to bardzo duża liczba sieci wifi (konflikty?) oraz "kto ustawi router".

Macie pomysły jak to zrobić prościej? Inne pomysły? W swojej wewnętrznej burzy mózgu miałem np pomysł by zmodyfikować firmware w routerze tak, by współpracował z aplikacją na smartfona, która odczyta z telefonu domowy ssid/hasło i ustawi to w routerze.

#internet #sieci #pytanie #informatyka #android #ios #komputery #chromecast #burzamozgow
  • 27
@animuss: w takim razie PPPoE powinno się sprawdzić. Sieć niezabezpieczona, po zalogowaniu się do sieci przekierowanie na stronę logowania. Po zalogowaniu danymi dostępnymi w recepcji - internet działa przez określony czas. Z reguły jest to 8 godzin.
@animuss: nie jest to typowe PPPoE ale użyłem nazwy tej technologii, bo wyleciała mi z głowy ta właściwa nazwa ;f

Chodzi o to, że stawiamy serwer, który jest bramą do internetu. Na nim działa usługa, która wyświetla specjalnie spreparowaną stronę logowania (apache). Dopiero po zalogowaniu się system przydziela nam dostęp do internetu. Działa to jak PPPoE, ale trochę inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@animuss: widze w google ze to swiatowy problem z chromecastem w hotelach:) bo roku i apple tv ma ethernet:p a jaka jest prędkosc tego internetu na osobę? Jak 1mb to nie ma sie co bawic bo hd nie pojdzie