Wpis z mikrobloga

Bardziej od ludzi robiących sobie icebulachallenge denerwują mnie strażnicy moralności, którzy podnoszą lament, że w Afryce dzieci wody nie mają, a tutaj takie marnotrawstwo. Czy nikt nie nauczył ich w podstawówce o cyrkulacji wody? Rozumiem, że woda wylana na głowę się nagle anihiluje i przez to w niektórych rejonach Afryki panuje bezwzględna susza. Od dzisiaj przestaję się myć, dzięki mnie Sahara zamieni się w las tropikalny.

A i jeszcze jedno. Te z każdym dniem wydłużające się przemowy przed wylaniem na siebie wody jacy to dobrzy jesteśmy, że przelaliśmy 10 dolców jakiejś zagranicznej fundacji. Każdy następny myśli, że jest bardziej oświecony od poprzedników.

A tak poza tym to inicjatywa dobra, oglądanie znajomych #rozowypasek w mokrym podkoszulku jest zdecydowanie przyjemniejsze od spamowania facebooka Harlem Shake. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

RoacH - Bardziej od ludzi robiących sobie icebulachallenge denerwują mnie strażnicy m...

źródło: comment_bLvI18IbirtqbJgQyJ3O7JEB7iQvzEtj.jpg

Pobierz
  • 18
@RoacH: Dlaczego ludzie zamiast pomagać lokalnie wymyślają sobie jakieś dziwne zagraniczne fundacje? oraz nie rozumiem po co każdy musi wiedzieć o tym, że się komuś pomaga. Nie lepiej zrobić paczkę ubrań których pewnie i tak mają 4 szafy jeszcze z przypiętymi metkami, kupić trochę jedzenia i ruszyć pupę do jakiegoś pobliskiego schroniska dla bezdomnych czy ośrodka dla młodzieży z trudnych rodzin czy jak to się tam nazywa?
@SillyMonkey:

nie rozumiem po co każdy musi wiedzieć o tym, że się komuś pomaga.


Jeżeli ludzie wiedzą że inni coś robią to są bardziej skłoni samemu to zrobić. Mówienie że się dało kasę na jakiś cel nie jest głupie i pomaga bardziej niż gdy si ędaje i o tym nie mówi.
@RoacH: w sumie to jakby każdy Polak tak wylał kilka litrów wody na swoje podwórko to by się zamieniło w chmury, to może jakaś by do Afryki doleciała z tego.

I za wylana wodę prawilnie zapłacił.
@SillyMonkey: a ja nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie, w tym ty, krytykują jakakolwiek pomoc. Każdy pomaga jak potrafi, jedni cicho lokalnie, inni w świetle fleszy. Ale to nadal jest pomoc, więc po cholere się tego czepiać? Zrób paczkę i idź do schroniska zamiast narzekać na kogoś, kto stara się pomóc jak może.
@NanananaAmericana: Pomagam przed sezonem zimowym przynosząc do schroniska dla zwierząt koce oraz suchą karmę może nie dużo ale namawiam co roku na to część rodziny więc trochę się tego zbiera. I teraz wylewam właśnie sobie wiadro wody oraz lodu na głowę bo inaczej to się nie liczy.
@SillyMonkey: "inaczej to się nie liczy"? Cóż za głupie wnioski wyciągasz. Każda pomoc jest ważna, ale to ty właśnie skrytykowales innych, którzy pomagają w inny sposób, niż ty, oni twojej pomocy nie krytykowali. I zanim kolejnym razem napiszesz, że czegoś nie rozumiesz, tym bardziej jeśli jest to coś w stylu icebucketchallenge, które pomoże naprawdę wielu ludziom, może najpierw zgłębisz istotę takich akcji i pomyślisz chwilę, dlaczego są pożyteczne, zanim zaczniesz to
@NanananaAmericana: Nie lubię jak się coś robi tylko dlatego, że jest na to moda. Pomoc zawsze będzie pomocą i za to każdy powinien być wdzięczny. Krytykuję tylko to jak łatwo ludziom nagle przychodzi pomoc której by inaczej nie nieśli gdyby to nie było modne. Masz racje może trochę przesadziłem i za to przepraszam. Każdy ma prawo pomagać w takiej formie w jakiej chce, ale denerwuje się, że ludzie potrzebują impulsu typu