Wpis z mikrobloga

Mi się tęcza kojarzy z tęczą a nie z homoseksualistami.


@onkel:

@shido: A nie z porozumieniem z Bogiem? :D Zresztą nie chodzi o homo [ludzie, nie myślcie tylko o seksie ;)], tylko o pokazanie na którym miejscu priorytetów jest pamięć historyczna i uczczenie zwieńczenia tego największego, najskuteczniejszego i najmądrzejszego zrywu całego polskiego narodu [uzyskania niepodległości] - czyli pokonania bolszewików w 1920 - cóż, na to kasy nie
  • Odpowiedz
@SScherzo: Pytanie czy mamy tylko takie alternatywy i czy w związku z tym, że nie mamy muzułmanów możemy już wszystko olewać i nie może być lepiej ;) [aha: i dalej chodzi o PRIORYTETY, nie o sam fakt istnienia tęczy].
  • Odpowiedz
@SScherzo: Oczywiście chodzi o całościową politykę historyczną, pomniki są symbolem tego jaka ona jest. A ta polityka historyczna i te pomniki tworzą w jakimś stopniu tożsamość narodową i mogą pozytywnie wpłynąć choćby na budowanie społeczeństwa obywatelskiego [jestem dumny, jestem patriotą -> zależy mi -> poświęcę się jakoś dla społeczności, dla budowania wspólnego dobra, nie będę olewał, nie będę myślał tylko i wyłącznie o sobie itp.], a to ma wpływ na
  • Odpowiedz
@SScherzo: Pytanie czy mamy tylko takie alternatywy i czy w związku z tym, że mamy mniej lewaków możemy już wszystko olewać i nie może być lepiej ;) - czy nie możemy być prawaccy [tak jak teraz a jeszcze lepiej jeszcze bardziej] i jednocześnie mieć łuk triumfalny [lepszą politykę historyczną] - sądzisz, że łuki triumfalne przyciągają lewaków i muzułmanów, a tęcze ich odpędzają? ;)
  • Odpowiedz
@HORrorNY: nie. sądzę, że nikogo nie obchodzą i tak naprawdę nie mają żadnego wpływu. dlatego też Francja może sobie postawić i kolejnych dziesięć takich Łuków - nie zmieni to faktu, że są lewacką ostoją multi kulti.

i nie, na szczęście nie możemy być wszyscy prawaccy. i nie jesteśmy. polityki historycznej - jak sama nazwa wskazuje - nie zmienisz.
  • Odpowiedz
@SScherzo:

nie. sądzę, że nikogo nie obchodzą i tak naprawdę nie mają żadnego wpływu


Ty jesteś z tych, którzy nie wierzą w działanie reklamy, prawda? ;) Ja sądzę, że każdy taki pomnik ma niezerowy wpływ, może być, że minimalny, ale łuk miałby większy i bardziej pozytywny wpływ niż tęcza. Zresztą pamiętaj - w tym obrazku chodzi o
  • Odpowiedz
@HORrorNY: widzisz, ale nie każdemu odpowiadają skrajności typu lewactwo czy prawactwo.

tak czy owak - wolę tęczę niż Łuk i mieć problem z islamistami. zresztą - to bardzo głupie, żeby oceniać nasz kraj przez pryzmat jakiejś instalacji, nie sądzisz?
  • Odpowiedz
@SScherzo: Pytanie czy mamy tylko takie alternatywy i czy w związku z tym, że mamy mniej lewaków możemy już wszystko olewać i nie może być lepiej ;) - czy nie możemy być prawaccy [tak jak teraz a jeszcze lepiej jeszcze bardziej] i jednocześnie mieć łuk triumfalny [lepszą politykę historyczną] - sądzisz, że łuki triumfalne przyciągają lewaków i muzułmanów, a tęcze ich odpędzają? ;)

widzisz, ale nie każdemu odpowiadają skrajności typu
  • Odpowiedz
@HORrorNY: nie wiem, widocznie tak, skoro w taki sposób klasyfikuje się społeczeństwo. ja uważam, że powinniśmy być bardziej wolnościowi, a nie bardziej prawaccy czy lewaccy. uważam akurat, że symbol tęczy wolności nie przeczy - pomijając już to, że został wybudowany z pieniędzy podatników bez pytania ich o zgodę, ale mówię o samym przekazie o wolności obyczajowej.
  • Odpowiedz
@SScherzo:

nie wiem, widocznie tak, skoro w taki sposób klasyfikuje się społeczeństwo.


Francja jest lewacka bo ma łuk, a my prawaccy bo mamy tęczę? :D Znaczy tęcze faktycznie wg Ciebie odpędzają lewaków? :D
  • Odpowiedz
@HORrorNY: ?

nie, Francja jest lewacka, bo jest, a ten Łuk tego nie zmienia. nie wiem, skąd przypuszczenie, że cokolwiek kogokolwiek odstrasza według mnie, bo ja akurat mam w dupie, czy we Francji stoi Łuk, a w Warszawie tęcza. to po prostu nie ma żadnego znaczenia.
  • Odpowiedz
@SScherzo:

Ty jesteś z tych, którzy nie wierzą w działanie reklamy, prawda? ;) Ja sądzę, że każdy taki pomnik ma niezerowy wpływ, może być, że minimalny, ale łuk miałby większy i bardziej pozytywny wpływ niż tęcza. Zresztą pamiętaj - w tym obrazku chodzi o priorytety!.


Btw. czy "wolność" trzeba jakoś specjalnie promować? Nawet najgłupszy człowiek potrafi być egoistą, potrafi myśleć tylko o sobie. Natomiast nie każdy jest w stanie
  • Odpowiedz
@HORrorNY: nie miałby i masz tego przykład we Francji.

widocznie chodzi o Twoje priorytety, bo tęcza nie jest najważniejszym pomnikiem w Polsce.

byłoby miło, gdybyś nie wklejał co chwila takich samych pytań, bo nie bez powodu je olałam. po prostu się z tym nie zgadzam.

a teraz wybacz, ale będę za chwilę w pracy i nie mam czasu na dalszą dyskusję.
  • Odpowiedz
@SScherzo:

Ty jesteś z tych, którzy nie wierzą w działanie reklamy, prawda? Btw. to nie jest zdanie twierdzące, nie możesz się z nim zgodzić albo nie zgodzić, bo nie ma wartości logicznej - możesz odpisać ;).

nie miałby i masz tego przykład we
  • Odpowiedz