Wpis z mikrobloga

Tak działa Siódemka Przesyłki Kurierskie:

1. Kurier kłamie, że pracuje do 16-tej, ale rzekome awizo pozostawia w skrzynce o 18:22 (wszyscy w tym czasie są w domu, żadnego kuriera nie ma)

2. Żona zmienia adres awizowania na inny, sam biorę tego dnia dzień wolny żeby tę paczkę odebrać i czekam na kuriera.

3. Sprawdzam status przesyłki i okazuje się, że paczka spędziła cały weekend w aucie kuriera (w paczce są wartościowe kosmetyki) i gotuje się pomiędzy innymi paczkami

4. Ja jestem pod rzekomo nowym adresem skierowania przesyłki a kurier wcale tego adresu nie zmienił, jest skierowana pod oryginalny adres.

5. Żeby nie było zbyt wesoło - żaden kurier nie zabrał paczki dziś ze sobą do doręczenia.

Dzień urlopu, czas dla rodziny, pieniądze na dojazd stracone.

Firma potrafi tylko "przeprosić"...

Odradzam komukolwiek korzystanie z firmy której kurierzy tak ohydnie kłamią!

#warszawa #kurier #siodemka #biznes
x.....r - Tak działa Siódemka Przesyłki Kurierskie:

1. Kurier kłamie, że pracuje do ...

źródło: comment_4qpXELKQeGyZat9YBMXcNDYqwumscnob.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@xSQr: Cóż, u mnie kiedyś kurier z siódemki nikogo nie zastał w domu (nie dzwonił wcześniej o której będzie). Co zrobił? Podrzucił paczkę do sklepu monopolowego pod blokiem i zadzwonił mnie o tym poinformować, że tam czeka do odbioru. O.O
  • Odpowiedz
@unclefucker: W DHL mamy taki fajny status odmowy przyjęcia i brzmi "brak możliwości otworzenia przed doręczeniem" i problem z głowy, jednego #!$%@?ącego klienta mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@UowcaTroli: Jeśli nie było na tym awizo imienia i nazwiska to można tak robić (w sumie na awizo nie powinno się pisać imienia i nazwiska, tylko dokładny adres, taka zasada jest przynajmniej w DHL)
  • Odpowiedz
to można tak robić


@Dziki_Bigos: No tak, skoro przesyłka ma być dostarczona do konkretnego mieszkania (bo za taką usługę się płaci), to może w ogóle ograniczyć się tylko do słupa latarni na danej ulicy... Nie próbuj tłumaczyć na siłę patologii. :)
  • Odpowiedz
@UowcaTroli: Jeśli nie mógł wejść do bloku (odbiorcy nie było w domu) a skrzynka pocztowa jest w klatce schodowej to co miał zrobić? Ja na szczęście nie doręczam do bloków paczek bo sam nie wiem co bym zrobił (raczej bym w ogóle nie zostawił awizo).
  • Odpowiedz
@Dziki_Bigos: Hej. Ja w siódemce pracuje i akurat większość mojego rejonu to osiedla. Jeśli się dodzwonić nie mogę to wypisuje awizo z numerem mieszkania i przyklejam na drzwi klatki.

Ale i tak niektórzy są zbyt mało rozgarnięci żeby wziąć te awizo i przeczytać na odwrocie...
  • Odpowiedz
@xSQr: kiedyś pracowałem jeden dzień w dhl. Rano od 5 do 9 Max przy przeładowaniu przesyłek. Co tam się działo. Ja wszystkie paczki delikatnie z samochodu do samochodu przekładałem, to dostałem #!$%@?, że opóźnienia robię. Potem ktoś przyszedł i zaczął nimi rzucać. A były tam leki, elektronika itp. Tłumaczyli się że wszystko jest i tak ubezpieczone. Pierwszy i ostatni dzień i jebnąłem taka pracę. I dostałem nauczkę na przyszłość że trzeba
  • Odpowiedz
@xSQr: mi raz kurier z 7 przywiózł paczkę po 19 w dodatku całą wysmarowaną z zewnątrz jakimś smarem, sam z reszta też był cały #!$%@?. Myślisz, że powiedział przepraszam? Powiedział "podpisz tutaj bo chce już do domu"
  • Odpowiedz
@hellyea: ja generalnie jestem na tyle dziwny że zasady są u mnie na 1 miejscu i załóżmy że ktoś na allegro napisał wysyłka w 24h, wysyła np po 26 to miałem już sytuacje że zwróciłem przedmiot i kupiłem gdzie indziej :)
  • Odpowiedz
@hellyea: ja nigdy nie czekam tyle na odbiór, paczka jest to biorę, nie ma to nie biorę i tyle (czekam 15 minut tyle ile jest w regulaminie). Ale ja tez zawsze dzwonie wcześniej i pytam czy paczka gotowa do odbioru
  • Odpowiedz