Wpis z mikrobloga

Pod moim blokiem jest przyjemna górka z drzewkami, malutki fragment zieleni, gdzie w słoneczne dni młodzi ludzie oraz dzieci leżą, siedzą, jedzą lody - sielski widok. Niestety właściciele czworonogów traktują to miejsce jako toaletę dla swoich pupili, mimo tabliczek z prośbą by nie wyprowadzać tam psów. #sadstory

Właśnie byłam w sklepie i wracając stanęłam i patrzyłam na zgarbionego #pies, a następnie na to jak jego właściciel beztrosko się oddala.

Co można robić w takich sytuacjach? Próby zwrócenia uwagi notorycznie kończą się gównomową.

Czy ja mogę nagrywać takie sytuacje?
  • 11
  • Odpowiedz
@DariaAwaria: No jaki problem? Zwracasz uwage . Nie dziala? Dzwonisz po SM/Policje wczesniej informujac sie gdzie ow pacjent mieszka. Wystawia mu mandat. Pozniej drugi, trzeci, czwarty... Mieszkalem w blokach i kiedys poprostu wzialem w foliowa rekawiczke gowno i wytarlem klamke takiego pacjenta. Pomoglo. Chodzi z psem gdzies indziej.
  • Odpowiedz
@DariaAwaria: Idz za jednym czy drugim i zobacz gdzie mieszka. Pozniej na SM i do lokalu delikwenta ich zaprowadz albo podaj z imienia i nazwiska. Nie anonimowo . Tylko konkretnie donos zlozyc: Pies Ryszarda X , Reksio zesral sie dnia tego i tego w tym i tym miescu. Swiadkowie zdarzenia: Z, Y , U . Prosze o ukaranie mandatem karnym z paragrafu XY ( trzeba znalezc). Za pierwszym razem jeszcze
  • Odpowiedz
@DariaAwaria: Koleżanka zawsze ma na podorędziu woreczki na psią kupę, podchodzi o klientów i miłym głosem mówi "o widzę, że się panu skończyły, proszę użyć mojego, nie ma problemu". Przeważnie buraki odchodzą i nie wracają.
  • Odpowiedz
@DariaAwaria: przypomniała mi się taka sytuacja z przed jakiś 2 tygodni. Mieszkam na takim małym osiedlu małych bloczków ( po 8 mieszkań w każdym). Każdy kto mieszka na parterze ma kawałek swojego trawnika. Część z lokatorów swoje ogrodziła, mój stoi otwarty. Bardzo często bawią się tam dzieci, często mnie to #!$%@? jak hałasują, no ale to dzieci, to niech się bawią. No ale do rzeczy. Mam psa, po którym zawsze
  • Odpowiedz