Wpis z mikrobloga

#filmy #film #kino #gimbynieznajo #boyhood #33filmy

Ja wiem, koledzy, że Django i w ogóle, ale okażcie trochę szacunku i na kolana psy, bo będzie o filmie, który nie biorąc jeńców stanie się klasykiem na naszych oczach. No a przynajmniej pewny jestem, że za kilkanaście-kilkadziesiąt lat jako klasyk będą go wymieniać jacyś ówcześni neohipsterzy, z tym samym błyskiem w oku, który miałeś mówiąc koledze we wczesnym gimnazjum/późnej podbazie o Donnim Darko czy Requiem dla snu.

Jako chorobliwy wręcz sentymentalista lubię filmy coming-of-age. Jako prosty rolnik nie lubię efekciarstwa, udziwnień i klisz. Seans Boyhood był dla mnie jak plaskacz na otrzeźwienie: jak to, #!$%@?, możliwe, że oni wyglądają tak zwyczajnie, skąd znaleźli tak podobnych aktorów idąc do przodu z czasem? To jednak nastolatków nie muszą GRAĆ dwudziestokilkulatkowie? Jak można w ogóle nie grać? Dlaczego wszystko jest tu tak zajebiście naturalne i niewymuszone? Dlaczego gdy Mason namówiony przez kolegów do piwa i niebezpiecznej zabawy ostrzem nie ucina sobie palca robiąc wielki dramat (w końcu przed chwilą była scena z matką, która go ostrzega! w końcu to niemożliwe, widocznie coś złego musi się zdarzyć później)? Żadnego wypadku w drodze na studia, w drodze po nowe życie, żadnego pogrzebu w tej sytuacji? o co chodzi. Co jest ze mną nie tak, jak bardzo filmy przyzwyczaiły mnie do swoich schematów, że zadziwia mnie normalność? I wiele wiele innych pytań, które wyjaśniły się w momencie, gdy dowiedziałem się, że ten film...

POWSTAWAŁ 12 LAT.

Ekipa skrzykiwała się od 12 lat co jakiś czas i dogrywała kolejne fragmenty zapisu dojrzewania młodego chłopca. To nie jest film, to jest relacja live z dorastania amerykańskiego dzieciaka na przełomie wieku. Trochę młodszego ode mnie, może z trochej innej szerokości geograficznej, dlatego za moje atari czy pegazus robił mu gameboy czy później pierwszy x - ale jednak jakże podobnego, z takimi samymi relacjami z siostrą, z takimi samymi namiętnościami i czy pierwszymi rodzącymi się instynktami (kto nie oglądał katalogu Quelle z tymi wszystkimi paniami prezentującymi bielizne - niech pierwszy rzuci kamień).

Nie chce mi się nawet myśleć, jaki producent poszedł na takie szaleństwo - ale chyba nic nie jest możliwe dla Linetakera, bo powiadam wam - to jest #!$%@? geniusz.

ps. nie wiem już na czym świat stoi chyba, bo do filmu nie ma napisów ANGIELSKICH, a są na przykład chińskie. wielkie wtf. przez to #!$%@? jestem, że ze słuchu nie mogłem zrozumieć wszystkich dialogów w 100%.

ps2. ale wierzyć filmwebowi to za tydzień już u nas w kinach. jaram się.

ps3. nie napisałem chyba nawet połowy tego co chciałem, ale mozecie mi wierzyć ze warto

#filmy #film #kino #gimbynieznajo #boyhood #33filmy
Pobierz G.....x - #filmy #film #kino #gimbynieznajo #boyhood #33filmy



Ja wiem, koledzy, że...
źródło: comment_Taq6Oe9WJpoSiMxXjeRtI5CvWerT3Uku.jpg
  • 6
@Pepsicola: nawet sprawdzałem tag, czy nie ma tu już jakiejś histerii (która powinna być). a poczułem nawet małe podniecenie, że napisałem o nim pierwszy na mirko :3 meh

jeśli komuś się podoba to dawno temu założyłem tag #33filmy i o ktorym sobie dzis przypomnialem
@Gamxx: Potwierdzam. Moim zdaniem film 10/10 i murowany kandydat do kolejnych Oscarów. Premiera 29 sierpnia u nas w kinach i wybieram się zobaczyć ponownie. Polecam wszystkim :)
@Gamxx: No niestety ostatnio Akademia daje dupy na całej linii i wcale bym się nie zdziwił gdyby Boyhood nie otrzymało żadnej nominacji, dlatego w ten sposób warto ten film reklamować innymi mirkom.