Wpis z mikrobloga

Mirasy.

Czy istnieje planszówka, która w swoich założeniach, zasadach, czy klimatem jest podobna do Heroes 3 ?

Co mnie kręci:

- masa ras/zamków,

- taktyczne walki, które zależą od Twoich wcześniejszych ruchów ,

- zbieranie sprzętu, surowców,

- rozwijanie budynków, miast,

- zdarzenia losowe .

Oczywiście nie twierdzę, że te wszystkie elementy MUSZĄ być, ale żeby 'duchowo' przypominała Heroes 3 :).

Na myśl przychodzi mi Terra Mystica. Macie jeszcze jakieś sugestie ?

#grybezpradu #gryplanszowe
  • 17
@Destr0: Jest nas 3-4, do gry o tron w tej ilości osób nawet nie warto siadać, a nie lubię prosić ludzi żeby przyszli zagrać, bo wychodzę na wioskowego nerda-czarodzieja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Papilon: Pograj w klasyk Magiczny miecz !, godziny gry, rozwój bohatera Atak i Magia, zdarzenia losowe po wejściu na pola, zaklęcia, przedmioty, stronnicy, masa bohaterów i finałowy boss do którego wbijasz jak masz 2 artefakty i odpowiednią ilość statystyk. Gra o tron zbyt zależy od relacji z ekipą (intrygi, zdrady), niż od rozwoju bohatera, ale też ciekawa.
@Papilon: jest gra planszowa na podstawie Herosow nawet polak ja robil. Z innych to wlasnie Mage Knight. Ta pierwsza to bardziej stratego MK to bardziej rpg.wejdz na boardgamegeek i poczytaj poogladaj obie i wybierz twoim zdaniem ciekawsza.
@Papilon: Często można spotkać się z opiniami, że Mage Knight w więcej niż 2-3 osoby jest raczej niegrywalny, bo trzeba bardzo długo czekać na swoją turę i w tym czasie po prostu nie ma co robić.
@Papilon: Bierz Mage Knighta, mam i jest bardzo zbliżony do Herosów, jak jesteś z Trójmiasta to mogę zaprezentować, bo szkoda rzucać 200zł w ciemno. Rozgrywki są jednak bardzo długie, samouczek w 2 osoby graliśmy 3,5h. Potem w 3 osoby pierwsza mała kampania w 5h.