Wpis z mikrobloga

  • 263
Usługi kurierskie schodzą na psy. Każdy by tylko dowoził rzeczy w godzinach pracy, najlepiej bez dzwonienia i jak kurierowi pasuje, a przecież kurier to nie jest taki zwykły zawód. Jak ktoś chce pracować w godzinach takich jak inni niech zmieni pracę na okienko pocztowe. Rano o 8 nie przywiozą, bo oni tak wcześnie nie zaczynają, od 16 też nie, bo oni już nie pracują. No #!$%@? kto tu jest dla kogo. Już się nauczyłem i nigdy nie płacę z góry za paczkę z przesyłką kurierską (a kiedy moge to tylko #pocztapolska), bo wtedy nie mają szacunku i jeszcze pyskują "proszę pana ja pracuję do 15, ja panu tę paczkę pod drzwiami zostawię, bo opłacona". A ja na to jak na lato. Odsyłaj paczkę do nadawcy zatem, a ja zamówie ją znowu, aż się ktoś zainteresuje co jest grane. Oczywiście są kurierzy i firmy w których wszystko jest elegancko chociaż są w mniejszości "dzień dobry, oczywiście, tak jak panu pasuje najbardziej". Taki na start dostaje napiwek, ale jak menda od samego rana mi stęka przez słuchawkę, że nieeee bo tooo bo tamtooo to się będziesz bujał z moją paką i tracił czas i pieniądze.

#oswiadczeniezdupy #ulzylomi #kurier
  • 92
  • Odpowiedz
@h3lloya: Nigdy nie miałem problemów z żadnym kurierem, zamawiałem w #!$%@?ę rzeczy, mam na allegro ~500 pozytywnych komentarzy za samo kupowanie. Wśród tych rzeczy znalazły się m.in hantle ważące kilkadziesiąt kg.
  • Odpowiedz
@Frostoriginal: Mi nie chodzi o to, żeby kurier był zawsze przed 9, bo wiadomo, że nie jest to możliwe i tak jak napisałeś za to się płaci dodatkowo. Ale wkurza mnie, że kurier przyjeżdza np. o 14 kiedy mnie nie ma w domu, podczas gdy mógłby zadzwonić i dowiedzieć się, że będę o 15.15 już w domu. U mnie zawsze podany jest numer kontraktowy, a naprawdę coraz rzadziej dzwonią.
  • Odpowiedz
@StringerBell: Cóż, można poprosić o adnotację na paczce że doręczenie po określonej godzinie, jakkolwiek wszystko zależy od kuriera i rejonu, zwykle objeżdża się rejon po kolei - stąd akurat u Ciebie kurier jest o 14. Raczej nie wraca się na poprzednią część rejonu, chyba że np. ODS (odbiór paczki nadawany na PDA do godziny 15). W innym wypadku ciężko byłoby rozwieźć takie ilości paczek na czas. Trzeba pamiętać też, że
  • Odpowiedz
@h3lloya: Zawsze się zastanawiam skąd te wszystkie historie o strasznych kurierach. Ilekroć cokolwiek zamawiam, zawsze¹ dzwonią, zawsze moƶna godzinę dostawy dostosować, a jak trzeba to mi do pracy potrafią dowieźć. A jak zamówiłem 40kg paczkę to mi kurier pomógł na 2 piętro wnosić (nie, nie miał obowiązku). I w sumie miałem do czynienia z DPD/UPS/7 a nawet wynalazkami takimi jak np. K-EX.

¹ - raz miałem sytuację z UPS, ƶe
  • Odpowiedz
@h3lloya: Różnie bywa, też kiedyś miałem akcję że gość zadzwonił punkt 7.30 i jeszcze z pretensją wyskoczył, jak mu powiedziałem że właśnie wstaję... ale poza tym jakichś większych kwiatków nie kojarzę. Ciężka robota, więc się nie nie ma co dziwić że goście nie zawsze są "frontem do klienta"
  • Odpowiedz
masz pod domem do odbioru 24/7


@KrzaQ2: No jak mieszkasz nad paczkomatem to masz pod domem.

Chociaż fakt, sam jestem fanem paczkomatów. Po prostu chciałem zauważyć, że nie każdy ma tak blisko do jednego z nich ;)
  • Odpowiedz
U mnie zawsze podany jest numer kontraktowy, a naprawdę coraz rzadziej dzwonią.


@StringerBell: do mnie dzwonili żeby wypytać gdzie dokładnie jest nasz dom, bo nawigacje nie pokazują. A teraz jak już wiedzą gdzie parkować to nie dzwonią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
U mnie zawsze podany jest numer kontraktowy, a naprawdę coraz rzadziej dzwonią.


@StringerBell:

Otóż to. Jeszcze dwa lata temu to w większości przypadków kurier do mnie dzwonił i pytał czy o tej i o tej ktoś będzie w domu, a jeśli nie, to o której mógłby przyjechać, a jak w tym roku zamawiałem około 10 rzeczy to tylko raz wcześniej zadzwonił do mnie kurier. A nie, dwa razy z tym,
  • Odpowiedz
@h3lloya: Sprawa jest jasna:

TYLKO UPS! -jedyni porządni, normalni, godni zaufania i wygodni dla klienta kurierzy.

NIGDY: SIÓDEMKA i DPD

Dziękuję za uwagę :)
  • Odpowiedz
@nodikv: To zależy od tego, kto akurat obsługuje u Pana rejon.

U mnie najlepiej jest właśnie z DPD i Poczto Polsko. Niestety 7 i UPS kiepsko.

W dno od spodu puka InPost.
  • Odpowiedz
@h3lloya: pewnie że powinni dowozić do domu w godzinach popołudniowych, ale tak nie jest, dlatego rozsądnie jest zamawiać paczkę do pracy, albo do sąsiada, jeśli wiesz ze może Cie nie być w domu w porach w których rozwożą paczki. Wymagasz by kurier który ma doręczyć np 100 paczek z każdym umawiał się na dogodną dla odbiorcy godzinę ? Oni mają nienormowalny czas pracy i nieadekwatne do tego zarobki...
  • Odpowiedz