Wpis z mikrobloga

  • 263
Usługi kurierskie schodzą na psy. Każdy by tylko dowoził rzeczy w godzinach pracy, najlepiej bez dzwonienia i jak kurierowi pasuje, a przecież kurier to nie jest taki zwykły zawód. Jak ktoś chce pracować w godzinach takich jak inni niech zmieni pracę na okienko pocztowe. Rano o 8 nie przywiozą, bo oni tak wcześnie nie zaczynają, od 16 też nie, bo oni już nie pracują. No #!$%@? kto tu jest dla kogo. Już się nauczyłem i nigdy nie płacę z góry za paczkę z przesyłką kurierską (a kiedy moge to tylko #pocztapolska), bo wtedy nie mają szacunku i jeszcze pyskują "proszę pana ja pracuję do 15, ja panu tę paczkę pod drzwiami zostawię, bo opłacona". A ja na to jak na lato. Odsyłaj paczkę do nadawcy zatem, a ja zamówie ją znowu, aż się ktoś zainteresuje co jest grane. Oczywiście są kurierzy i firmy w których wszystko jest elegancko chociaż są w mniejszości "dzień dobry, oczywiście, tak jak panu pasuje najbardziej". Taki na start dostaje napiwek, ale jak menda od samego rana mi stęka przez słuchawkę, że nieeee bo tooo bo tamtooo to się będziesz bujał z moją paką i tracił czas i pieniądze.

#oswiadczeniezdupy #ulzylomi #kurier
  • 92
  • Odpowiedz
się będziesz bujał z moją paką i tracił czas i pieniądze.


@h3lloya: a to nie jest tak że jak nie odbierzesz po iluś tam telefonach to paczka ląduje u nich w magazynie?
  • Odpowiedz
@h3lloya: matko bosko.

zeby uczciwie ludzie pracowali po godzinach tak jak ty chcesz, zeby nie mieli wlasnego zycia....uwierz to bardzo duzo kosztuje.

ludzie nie sa niewolnikami na
  • Odpowiedz
@h3lloya: do mnie kurier ostatnie 2 przesyłki przywiózł mi do pracy, kiedy akurat musiałem w tym czasie pojechać coś w terenie pozałatwiać. Mógłby chociaż się spytać, czy może zostawić komuś obcemu. Zapamiętał, gdzie pracuję i już cwaniakuje
  • Odpowiedz
@Peleryna: Ja tam się autorowi nie dziwię. Realia jakie są, takie są, ale trzeba być kulturalnym i załatwić sprawę dostarczenia wspólnie z klientem. Takie podejście, jakie mają niektórzy kurierzy, że "nie, ja już kończę pracę, weź pan jakoś wykombinuj, żebym miał po drodze albo pierdyknę tę pakę pod drzwi, będzie gitara." nie jest dobre.
  • Odpowiedz
@h3lloya: Masz pretensje że kurier wykonuje swoje zadanie zgodnie z umową? Zanim zaczniesz psioczyć to sprawdz za co zapłaciłeś. Jak chcesz miec paczke wieczorem to wykup sobie odpowiednią opcje "np. Dostawa po 18:00" lub "Dostawa przed 8:00" i problem z głowy. Kurier wykonuje to za co zapłaciłeś, czyli najczesciej wlasnie dostawa w dniu roboczym w godz. 8-16. Chcesz zeby kurier ci przywiozł wieczorkiem (kiedy ten kurier pewnie chetnie by w
  • Odpowiedz
via Android
  • 41
@Peleryna: sorry, ale nie będę brał dnia wolnego żeby jaśnie panu kurierowi pasowało. Ja jestem klientem, ja płacę, ja wymagam. To nie cebula. Normalnie później wracam do domu, ale zawsze staram się iść na rękę i wychodzić z pracu 1-2h wcześniej. Proponuję, że później mogę wyjść z domu rano. No ale nie o 12-13. Jak cena za przesyłkę jest za niska niech podniosą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 14
@Pipot: nie mam jak za nią zapłacić, bo sklep nie daje takiej opcji i nie wymagam dostarczenia paczki o 20 wieczorem, ale zgodnie z umową i regulaminem do godziny 17
  • Odpowiedz
@h3lloya: Ja niedawno zamawiałem rower przez internet, oczywiście do złożenia w domu. Kurier dzwoni i pyta, czy mogę podejść, bo on stoi w sumie niedaleko, a żeby do mnie dojechać, musiałby jechać na około.

#!$%@? mać. To ja mam #!$%@?ć z kilkunastokilogramowym kartonem na plecach pół kilometra, bo jemu nie chce się nadrabiać kilometra? Ktoś tu wybrał nie ten zawód co trzeba.

Dlatego nie lubię kurierów i jak tylko mogę,
  • Odpowiedz
@h3lloya: W niektórych nawet do godz 18. Tylko że to brzmi w stylu "próba doreczenia paczki w godz. 8:00-17:00".

Nie ma jednak obowiazku umawiania się z Toba na konkretną godzinę. Wiec może przyjechac o 11:00 wystawić awizo i mimo wszystko jest to zgodne z tym za co zapłaciłeś.

bo sklep nie daje takiej opcji


Zawsze mozesz napisac wczesniej do sklepu czy jest taka możliwość. Chociaz tak na prawde to łatwiej
  • Odpowiedz
@h3lloya: Zauważyłem podobną tendencję zwłaszcza wśród kurierów syfnych firm jak Siódemka. (Z UPS jestem jak najbardziej zadowolony). Dalej nie pojmuję, czemu kurier przed przyjazdem nie może zadzwonić i się umówić na odbiór paczki. W ten sposób łatwiej mu sobie zorganizować pracę, a tak to jedzie w ciemno i później nikt nie jest zadowolony, bo kurier musi jeździć po dwa razy a i klient jest zdenerwowany... Komunikacja sposobem na sukces w
  • Odpowiedz
@h3lloya @StingerBell: Heh, ciężko żeby kurier był o 8 skoro o 9 opuszcza bazę, przed 9 jest express+ płatny dodatkowo. Ciężko też żeby kurier obdzwaniał rejon jeśli 90% paczek nie ma nr telefonów. Paczki po 18 rozwozi kurier wieczorny, ale dostanie zawizowaną paczkę tylko jeśli będzie umówiony z klientem - jeśli nie ma telefonu ciężko to osiągnąć.
  • Odpowiedz